BIOSTAR B650MP-E Pro sistemin montajı nasıl yapılmalı?

serdar611

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, parçaları sorunsuz bir şekilde yerleştirdim. İlk defa kasa topladığım için acele etmemeye çalıştım fakat aklımda bazı soru işaretleri oluştu ve biraz spesifik olduklarından sorma ihtiyacı hissettim.

Öncelikle sisteme güç verdim, HDMI ile televizyona bağladım ve görsel 1'deki ekranı aldım. Klavyem henüz gelmediğinden BIOS'ta devam edemedim. Bu ekran bir sıkıntının belirtisi mi?

Cihaza güç verdiğimde anakartın sağ üst kısmında görsel 2'deki gibi kırmızı LED yanıyor. Bu durum normal mi?

Kasa'nın arka kablolaması biraz da acemiliğimden böyle oldu. Klepsleri kullanarak bir miktar daha düzeltip kapatmak istiyorum ancak yakınlaştırdığınızda da görebileceğiniz gibi Deep Cool fanlarımın bir tane soketi boşa çıktı ve nereye takacağımı bilemediğimden askıda kaldı. Tıpkı CPU güç girişinde ekleme olan 8 Pin'i sağ üstte sarkıttığım gibi. Bunlar bana sorun çıkarır mı? Kasayı toparlayabilir miyim?

Az önce bahsettiğim kasa fanlarını arkada birleştirmiş şekilde satın aldım Sinerji'den. Bu sebeple uzatmam vs. olmadığı için ekran kartının altından geçirip SYS Fan'a takmak zorunda kaldım. Görsel 4'teki gibi.

Arkadaşlar kafama takılan sorular bunlar. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Herkese iyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• IMG_3239.jpeg
    IMG_3239.jpeg
    128,8 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_3240.jpeg
    IMG_3240.jpeg
    167 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_3241.jpeg
    IMG_3241.jpeg
    122,7 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_3242.jpeg
    IMG_3242.jpeg
    167,5 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_3247.jpeg
    IMG_3247.jpeg
    201 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_3248.jpeg
    IMG_3248.jpeg
    180,9 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sorun yok, siyah ekrana y deyip geçeceksiniz BIOS'a atacak.

Yanan kırmızı LED boot hatası, işletim sistemi olmadığı için yanıyor, kurunca sönecek.

Fanlar için bir çoklayıcı alırsanız görüntü kirliliği gider.

Teşekkür ederim hocam. Arka kapağı ve cam paneli kapattım. Umarım sorunsuz geçmiştir. Ekran kartını takarken ter döktüm.

Geri
Yukarı