Bir bölümde kayıt varken üniversite değiştirme

Zaten siz 1. sınıftan baştan başlamak istemiyor musunuz? Vermediğin tüm dersleri yeni gideceğin üniversitede baştan almak zorundasın tabi ki.
Üniversitede lise gibi sınıf olayı yok. Dersi verirsin, veremezsen alttan alırsın. Ortalaman belli bir puanın altına düşerse bir sonraki dönem ilk defa alacağın derslerin hiçbirini alamazsın. Yani sınıfta kalma veya çapraza düşme olayı bu. Kısacası aldığın dersleri vermek zorundasın. Mezun olmak için belli bir kredi var, onu tamamlarsan mezun olursun. O da aldığın tüm dersleri vererek ulaşılan bir şey. Lisedeki gibi kaldığın dersi seneye almama durumu yok. Kaldığın ders varsa onu verene kadar mezun olamazsın.
Yok benim önceki üniversitede ki dersleride ayriyeten vermem gerekiyor sandım siz öyle yazınca. Tabi orada hic gitmeyip geçişle sınıf atlama olmaz biliyorum, bu derslere bakılıp karar verildiğini bilmiyordum Myp için ben not ortalamasi icin gecerli sanıyordum. O zaman ben hepsinden kaldığım için direkt 1.sınıftan başlayacağım değil mi? Yani önceki üniversite sınavlarına girip vermem gerekmiyor dersleri. Benim anladığım bu

Yok benim önceki üniversitede ki dersleride ayriyeten vermem gerekiyor sandım siz öyle yazınca. Tabi orada hic gitmeyip geçişle sınıf atlama olmaz biliyorum, bu derslere bakılıp karar verildiğini bilmiyordum Myp için ben not ortalamasi icin gecerli sanıyordum. O zaman ben hepsinden kaldığım için direkt 1.sınıftan başlayacağım değil mi? Yani önceki üniversite sınavlarına girip vermem gerekmiyor dersleri. Benim anladığım bu
Yok, öyle bir şart yok tabi ki de. Zaten geçiş yapmayı kafaya koyduysanız bırakın, gitmeyin bile derslere. MYP'de not ortalaması değil, senin YKS sıralaman önemli. Senin sıralamanın yettiği yerlere girebilirsin. 2023 YKS ile yerleştiysen 2023 sıralamalarına bakacaksın tabi. Bu seneki YKS sonuçlarına değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı