Bir futbol kulübüne girerek daha iyi futbol oynanır mı?

starwars

Hectopat
Daha fazla  
12 yaşındayım ve bir Beşiktaşlı olarak Galatasaray kulübüne yazılmak istiyorum. Derslerim çok iyi. O yüzden futbolcu olma gibi bir hevesim yok. Bu oyunu daha iyi oynamak istiyorum. Kulübe yazılmam futbol oynamamı iyi yönden değiştirirm mi? Yoksa kulübe gitmek zaman kaybı mı?

Ben şuanda bir takımda U15 liginde oynuyorum sana önerim arkadaşların bol bol maç yap yaşın büyük sayılmaz mahalle maçları felan hem top tekniğin gelişir hemde öz güvenin daha sonra 14-15 yaşlarında gidip bir takımda oynayabilirsin ancak şöyle birşey var senin gideceğin spor okulu yani resmi maçları yapan takım değil eğer spor okulunda iyi oynarsan göze batarsan sende u15 yada şimdiden başlayıp iyi oynarsan kendi yaş grubunda resmi maçlara çıkarsın. Genel olarak zaman kaybı sayılmaz yaptığın şeyden zevk alırsan tabi .

Tabi ki olur. Sana orada teknik bilgi verirler. Ve kondisyonun güçlenir. Tecrübe edinirsin kısacası seni orada yetiştirirler. Ama yetenek yok ise belli bir noktaya kadar ilerlersin diye düşünüyorum. Tabi bu durum değişebilir.

Madem öyle bir hevesin yok gitme ne gerek var kulübe gitmene sokakta arkadaşlarınla oynayarakta geliştirebilirsin futbolunu giden herkes futbolcu mu oluyor hayır ama dersen ki benim ailemde para bol gidebilirsin güzel vakit geçirirsin farklı bir ortam yani bundan ibaret.

Öncelikle yaşım 14 kardeşim. Ben hiç bir kulübe gitmedim ancak okulda en iyi top oynayanlardanım. Sadece bir mevkide değil defansım , kaleciliğim , hücumum da çok iyi benim görüşüm kulube gitmene gerek yok zaten öyle hevesin yokmuş. Arkadaşlarınla oynayarak veya tek başına deneyerek de geliştirebilirsin veya sadece YouTube`dan videolar izleyerek bile geliştirilebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı