Bir ülkeden nefret etmek suç mu?

Peki sevmiyorum demek de mi suç oluyor ? Mesela X ülkesini de insanlarını da hiç sevmiyorum desek ? Bu düşünce özgürlüğü oluyor sanırsam bu da suçsa ağzımızı açmayalım

Hayır değil, fazla abartmayın yoksa özgürlüğünüz biter.
Ayrıca bu topraklara nefret besliyorsanız, gidebilirsiniz. Bu toprakların bu kadar kolay alınmadığını tekrar hatırlamakta fayda var. İnsanların geri kafalı olmasına laf edebilirsin ama Bu topraklara nefret besleyemezsin öyle bir hakkın yok paşa paşa Ermenistan,Yunanistan gibi ülkelere gidebiirsin.

Nefret etmek ve bunu dile getirmek suç mudur? O kadar nefret ediyorum ki o ülkenin her insanını gördüğümde kusasım geliyor, midem bulanıyor dedim mesela bu suça girer mi? Yoksa düşünce özgürlüğü mü? Ya da o ülkede aldığım her nefes, her karış toprağı hayata olan nefretimi artırıyor desem suç mu arkadaşlar? Bilen hukukçu varsa yazabilir mi? O ülkeye dair her şey bağırsaklarımda sancıya sebep oluyor cümlesi de olabilir veya o ülke psikolojimi bozacak kadar insanları geri kafalı demek de mi suç oluyor?

Normalde değil düşünce özgürlüğü olması lazım. Bizim ülkemizde böyle bir şey yok maalesef ben sistemi beğenmiyorum diyen bir amcamız geçen gözaltına alınmıştı. Saçmalık. Ha şu var. Bence bu ülkede sorun yok. Bu ülkenin insanlarında sorun var. Sonuçta bu ülkeye o kadar kan dökülmeseydi sen bu kadar rahat konuşamazdın.

Hayır değil, fazla abartmayın yoksa özgürlüğünüz biter.
Ayrıca bu topraklara nefret besliyorsanız, gidebilirsiniz. Bu toprakların bu kadar kolay alınmadığını tekrar hatırlamakta fayda var. İnsanların geri kafalı olmasına laf edebilirsin ama Bu topraklara nefret besleyemezsin öyle bir hakkın yok paşa paşa Ermenistan,Yunanistan gibi ülkelere gidebiirsin.
Bu topraklar olduğunu nerden çıkardın ? Sadece bir konu hakkında örnek vererek bilgi almaya çalıştım. Yunanistan vatandaşlık verirse sınırdan yüze yüze giderim hiç sıkıntı değil orası ayrı

Nefret etmek ve bunu dile getirmek suç mudur? O kadar nefret ediyorum ki o ülkenin her insanını gördüğümde kusasım geliyor, midem bulanıyor dedim mesela bu suça girer mi? Yoksa düşünce özgürlüğü mü? Ya da o ülkede aldığım her nefes, her karış toprağı hayata olan nefretimi artırıyor desem suç mu arkadaşlar? Bilen hukukçu varsa yazabilir mi? O ülkeye dair her şey bağırsaklarımda sancıya sebep oluyor cümlesi de olabilir veya o ülke psikolojimi bozacak kadar insanları geri kafalı demek de mi suç oluyor?
Tayyibe laf etmediğin sürece atış serbest. Bir de herkesin yanında sesli düşünme başgan. 🙂

Bu topraklar olduğunu nerden çıkardın ? Sadece bir konu hakkında örnek vererek bilgi almaya çalıştım. Yunanistan vatandaşlık verirse sınırdan yüze yüze giderim hiç sıkıntı değil orası ayrı

Yunanistan'ın ekonomi olarak bizden farkı olduğunu düşünmüyorum. Sadece halkını bizden daha iyi koruyor orası ayrı.

Gittiğin ülkeye laf edersen sıkıntı çıkabilir ve işi abartırsan yine sıkıntı çıkabilir. Ama diğer türlü niye sorun çıksın ki?

Şunu da söylemem gerek. Hakaret etmeden söylemen lazım bunları. Mesela senin sancı gibi ifadeler kullanman bazılarına hakaret gibi gelebilir. Bunun yerine ya ben buranın insanını sevmiyorum sebebi ise şu hareketi çok yanlış yapıyorlar diyebilirsin.
Maalesef, doğruyu söylüyor. İstediğini yap Cumhurbaşkanı'na laf etmediğin sürece kapını çalmazlar.

Tamam aslında hakaret edilmemesi lazım katılıyorum. Bir yandan da baktığımız zaman hiç kötü düşünemeyecek miyiz biz? Ben bir insanın daha iyi olması için onun kötü yanlarının eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Maalesef böyle ama sırf bunun yüzünden kapım çalınacaksa buyursunlar.

Şunu da söylemem gerek. Hakaret etmeden söylemen lazım bunları. Mesela senin sancı gibi ifadeler kullanman bazılarına hakaret gibi gelebilir. Bunun yerine ya ben buranın insanını sevmiyorum sebebi ise şu hareketi çok yanlış yapıyorlar diyebilirsin.

Tamam aslında hakaret edilmemesi lazım katılıyorum. Bir yandan da baktığımız zaman hiç kötü düşünemeyecek miyiz biz? Ben bir insanın daha iyi olması için onun kötü yanlarının eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Maalesef böyle ama sırf bunun yüzünden kapım çalınacaksa buyursunlar.
Dostum bizim millette güç kimdeyse ona yalakalık yapma, peşkeş çekme olayları çok fazla. Kimin arkası varsa ondan çekinecen. Görmüyon mu beyimiz, yargıyı bile kendi yanına çekti. "Leb" demeden soluğu içerde alıyorsun. 😕 Yargıyı kendine bağlamak zulümle , monarşiyle yönetilen bir ülke yapman demek. O zaman bütün Osmanlı hükümdarları, kadılara para dağıtıp veya baskıyla kendi tarafına çeksin, lehine karar verdirsin. O zaman İslam olur mu ? Kadı bile birini suçlarken islama göre hareket ediyor , birini suçlamak için bilmem kaç tane şahit istiyor. Şu ankilerin yaşadıkları İslam değil bence, nefis dini.

Yeni konular

Geri
Yukarı