Bir uygulamanın nerelere dosya oluşturduğunu nasıl öğreniriz?

Reco28

Centipat
Daha fazla  
Selam, bence bu konu birçok kişinin aradığı veya ihtiyaç duyduğu bir şey. Konumuza gelecek olursak.

Şimdi ben geçenlerde wondershare indirdim sonra sildim ama hala klasörlerde bir yerlerde dosyaları var. Kullanıcılardan giriyorum program Files'dan çıkıyorum Appdata'ya giriyorum falan her yerde bir klasörü var. Benim bunların hepsini tek seferde nerelerde ne olduğunu görmek istiyorum ki silebileyim. (Revo önermeyin, biliyorum ama bunu elle silmiştim) Revo'dan örnek alabiliriz kayıt defterindekileri bile gösteriyor ama bana seçtiğim bir klasörün bütün dosyalarını göstermesini istiyorum. Dosya Gezgini'nden ismini aratmayı önerebilirsiniz ama farklı isimli dosyalar/klasörler de oluşturan uygulamalar var.
Demek istediğimi anlamışsınızdır umarım. <3

Selam, bence bu konu birçok kişinin aradığı veya ihtiyaç duyduğu bir şey. Konumuza gelecek olursak.

Şimdi ben geçenlerde wondershare indirdim sonra sildim ama hala klasörlerde bir yerlerde dosyaları var. Kullanıcılardan giriyorum program Files'dan çıkıyorum Appdata'ya giriyorum falan her yerde bir klasörü var. Benim bunların hepsini tek seferde nerelerde ne olduğunu görmek istiyorum ki silebileyim. (Revo önermeyin, biliyorum ama bunu elle silmiştim) Revo'dan örnek alabiliriz kayıt defterindekileri bile gösteriyor ama bana seçtiğim bir klasörün bütün dosyalarını göstermesini istiyorum. Dosya Gezgini'nden ismini aratmayı önerebilirsiniz ama farklı isimli dosyalar/klasörler de oluşturan uygulamalar var.
Demek istediğimi anlamışsınızdır umarım. <3
1-) InstallWatch Pro:

Bir programı veya uygulamayı kurarken hangi dosyaların oluşturulduğunu ve değiştirildiğini izlemek için kullanılan bir araçtır.

2-) Total Uninstall:

Bu program, bir uygulamanın yüklendiği tüm dosya ve klasörleri kaydederek, sonradan bu değişiklikleri analiz etmenizi sağlar.
3-) Revo Uninstaller:

Program kaldırma işlemleri sırasında yapılan değişiklikleri izler ve kurulum sonrasında hangi dosyaların oluşturulduğunu gösterir.

Ha program kurmadan bir yolu var mı derseniz,
Var Virüstotal.com
Ne yapmalısınız:
• Dosyayı virüs Total' a yükleyin.
° Virüs Total sonuçlarını bekleyin.
• Virüstotal de Behavior kısmına gelin
° Files Written, Files dropped, Files Deleted, Registry action, Proces tree vs vs bölümlerine gelin ve karşınızda dosyanız hakkında her şey!!!

//// can.kar ////

Son düzenleme:
1-) InstallWatch Pro:

Bir programı veya uygulamayı kurarken hangi dosyaların oluşturulduğunu ve değiştirildiğini izlemek için kullanılan bir araçtır.

2-) Total Uninstall:

Bu program, bir uygulamanın yüklendiği tüm dosya ve klasörleri kaydederek, sonradan bu değişiklikleri analiz etmenizi sağlar.
3-) Revo Uninstaller:

Program kaldırma işlemleri sırasında yapılan değişiklikleri izler ve kurulum sonrasında hangi dosyaların oluşturulduğunu gösterir.

Ha program kurmadan bir yolu var mı derseniz,
Var Virüstotal.com
Ne yapmalısınız:
• Dosyayı virüs Total' a yükleyin.
° Virüs Total sonuçlarını bekleyin.
• Virüstotal de Behavior kısmına gelin
° Files Written, Files dropped, Files Deleted, Registry action, Proces tree vs vs bölümlerine gelin ve karşınızda dosyanız hakkında her şey!!!

//// can.kar ////
Teşekkür ederim cevapların için yararlı programlarmış fakat wondershare uygulaması yüklü değil sadece kalan dosyalarından diğer hepsini bulabilir miyim?

Teşekkür ederim cevapların için yararlı programlarmış fakat wondershare uygulaması yüklü değil sadece kalan dosyalarından diğer hepsini bulabilir miyim?
O zaman ;
Everything indirip wondershare kelimesini aratın bütün klasörler ortaya çıkacaktır.( Bunu Windows dizin hizmetlerinden de yapabilirsiniz ama çok çok uzun sürüyor.)
Bu arada kayıt defterine girilmiş verileri silmek için kayıt defterini açın Ctrl + f tuşuna basıp wondershare yazın. Burada çıkacaktır. ( Not dikkatli olmalısınız yanlış kayıtları silmeniz veya değiştirmeniz bilgisayarınız hasar görmesine ve açılmamasına yol açabilir.)

O zaman;
Everything indirip wondershare kelimesini aratın bütün klasörler ortaya çıkacaktır.( bunu Windows dizin hizmetlerinden de yapabilirsiniz ama çok çok uzun sürüyor.)
Bu arada kayıt defterine girilmiş verileri silmek için kayıt defterini açın CTRL + F tuşuna basıp wondershare yazın. Burada çıkacaktır. ( not dikkatli olmalısınız yanlış kayıtları silmeniz veya değiştirmeniz bilgisayarınız hasar görmesine ve açılmamasına yol açabilir.)

Hocam son bir soru daha soracağım. Bu 1 ve 2. şıkdaki uygulamalar kayıt tutuyor mu yani kaldırdığım bir uygulamayı yine görebilir miyim, yoksa sadece yüklü olan uygulamaları mı gösteriyor.
Bu arada ınstallwatchpro yu indirdim ama hiçbir şey açılmadı program bile değil sanırım, gözükmüyor hiçbir yerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı