Bira Bağımlılığı

rocker0018

Kilopat
Daha fazla  
Ben dün gece aldım 1 kutu bira oturdum içtim iyi geldi. 2 tane daha aldım içtim bu arada ilk defa alkol alışımdı. Dün geceden önce en kötü içtiğim içecek koladır. Ama dün gece noldu bilmiyorum gaza geldim 3 bira içtim tabi malum ilk defa hemen etkilendim. İşte bugün de canım çok bira istiyor noldu şimdi ben bağımlı mı oldum?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa içtiğin için heves ediyor ve sınırlarını görmek istiyorsun. Bu sebeple en kısa sürede tekrar denemek istiyorsun ve bu gayet doğal. Sana verebileceğim tavsiye ise bu hevesini içinde tutmak yerine kendini güvende hissedeceğin bir yerde (evde, arkadaşında vs.) bazı aralıklarla (1 hafta, 10 gün gibi) içmen. Sonrasında da diğer alkolleri merak edip denemek isteyebilirsin fakat şunu söylemeliyim ki hepsi aşağı yukarı aynı etkiyi yapıyor. O sebeple paranı gidip de pahalı içkilere harcama. İlerleyen zamanlarda zaten belli arkadaş ortamında falan birçoğunu tadacaksın. Tabii ailenin tepkisine göre hareket etmelisin, tepki göreceğine inanıyorsan hiçbirini uygulama ve zamana bırak kendini. Yaşını bilmiyorum ama zaten belli yaşa geldiğinde daha özgür hareket edeceksin. Ayrıca arkadaşlarınla iddialaşıp da 6-8 bira içerim gibi şeylere hiç bulaşma. :)

İlk defa içtiğin için heves ediyor ve sınırlarını görmek istiyorsun. Bu sebeple en kısa sürede tekrar denemek istiyorsun ve bu gayet doğal. Sana verebileceğim tavsiye ise bu hevesini içinde tutmak yerine kendini güvende hissedeceğin bir yerde (evde, arkadaşında vs.) bazı aralıklarla (1 hafta, 10 gün gibi) içmen. Sonrasında da diğer alkolleri merak edip denemek isteyebilirsin fakat şunu söylemeliyim ki hepsi aşağı yukarı aynı etkiyi yapıyor. O sebeple paranı gidip de pahalı içkilere harcama. İlerleyen zamanlarda zaten belli arkadaş ortamında falan birçoğunu tadacaksın. Tabii ailenin tepkisine göre hareket etmelisin, tepki göreceğine inanıyorsan hiçbirini uygulama ve zamana bırak kendini. Yaşını bilmiyorum ama zaten belli yaşa geldiğinde daha özgür hareket edeceksin. Ayrıca arkadaşlarınla iddialaşıp da 6-8 bira içerim gibi şeylere hiç bulaşma. :)
Sayın moderatör kişi; sigara ve alkol kullanımı; bağımlılığa neden olan, hem kullanan kişiye hem de çevresindekilere zarar veren alışkanlıklardır. Konuyu açan arkadaşın bu kötü alışkanlıklara başlamaması için daha sağlıklı yorumlar yapmanız gerekirken tam tersine teşvik ediyorsunuz. Sizden rica ediyorum yanlışa yanlışla gitmeyin.

Şuan istemiyorum sanırım içtikten sonra istememin sebebi ilk defa içtiğim için heves etmiş olmamdı sanırım ama şuan hiç istemiyom.

Şöyle söyleyeyim benim gibi su içtiğinizde bile duramayıp bi seferde 3-5 bardaktan aşağı kalkamayanlardansanız, sudan bile kafa buluyorsanız. Kesinlikle alkollü içeceklerden uzak durun. Sırf bu nedenle yıllardır alkollü içeceklere yaklaşmadım yıllarcada yaklaşmam. Aşırı alkol tüketiminin zararlarını anlatmama gerek yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı