Birden çok ağrı kesici içmek

Daha fazla  
Abilerim, hocalarım merhaba. Bugün yolda yaşadığım şehire gelirken uyuyakalmışım. Kulağımda şiddetli bir batma hissi ve ağrıyla uyandım ve şu an kulağımda baskıdan duramıyorum. Doktora gidebilme imkanım yok şu an. Ağrı kesici içeceğim fakat birkaç hap birden içmek istiyorum bir zararı olur mu? Çünkü bazen öyle bir atak geliyor ki yerimde duramıyorum.

Bilinçsiz ilaç kullanmak oldukça risklidir. Üstelik birkaç adet alarak doz aşımı yapabilir, sağlığınızı iyice riske atabilirsiniz. Her şeye ağrı kesici kullanmak yerine doğal yolları araştırın, bir süre sonra kullandığınız ağrı kesiciler de etki etmeyecektir.

O tür bir ağrı ve batma hissi sadece böcek değil bir sürü sebebi olabilir. Ağrı kesici sadece ağrıyı alır ve çok fazla içmek yarar yerine zarar getirir. Aldığınız ağrı kesici türü de ağrıyı geçirmeye yardımcı olmayabilir ne içtiğinizi yazsaydınız iyi olurdu.
Yolda iken bu sorun yaşadıysanız basınç değişikliği meydana gelmiş olabilir. Basınca bağlı rahatsızlıklar meydana gelmiş olabilir. Beyinsel farklı bir hastalık olabilir. Uykuda bir yere çarpmış olabilirsiniz belki ondan da kaynaklanabilir.
Ağrınız geçtiyse bir KBB doktoruna görünün. Ağrı halan devam ediyorsa Acil pol. gidip durumunuzu anlatın.

İlacın kullanım şekli, alım dozu prospektüsünde yazar. İlk defa kullanıyorsanız o maddeyi en düşük doz alırsınız. Daha önce kullandığınız bir ilaç-madde ise, gerekirse prospektüsteki alınabilecek en yüksek dozu alırsınız. Aslında genelde ilaçlar arasında pek fark olmaz. Ya bir ya iki tane alınır aynı anda. Ama 24 saatte toplam alım dozu ve dozlar arası süre değişir maddeye göre. "Birden fazla"dan kasıt aynı ilaç değil, farklı ilaçlar ve etken maddelerse, mutlaka ilaç etkileşimi eczacıya sorulmalıdır. İlaçlar farklı olsada etken madde aynı olup, ikisinden de en yüksek doz alınırsa aynı madde olduğu için doz aşımı olur, bunada dikkat edilmeli. Ayrıca atıyorum mide hassassa en düşük doz bile kötü yan etki yapabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı