Birdenbire gelen mutsuzluk hissi

Farklı şeyler düşün mesela ne yapmayı seversin onu düşün.
Deniyorum cidden zaten o bahsettiğim duygu boş anlarda geliyor uyurken yürürken filan
Böyle arada sırada olabilir ama o düşünceyi takmamaya çalıştıkça alışacaksın ve seni pek etkilemeyecek.
Dediğiniz gibi yapıcam bütün saçma düşünceleri bir kenara atıp hayatıma devam edicem

Merhaba hocam, öncelikle yaşım 26 ki az önce zaten konuşmuştuk. Senin yaşlarındayken benzer durumlar başıma sadece 1 kez gelmişti ki o günden beridir aşık olma, hoşlanma gibi şeylerin hiçbirini yaşayamıyorum. Başıma geldiği zamanlarda kitap okuyarak, film izleyerek, internetten ilgimi çeken konuları araştırarak, arkadaşlarla dışarı çıkarak ve ağabeyimle motosiklet ile gezerek kafamı dağıtmıştım. Şu anda öz veya değil farketmez bir abin varsa şanslısın, beraber dolaşın, dışarı çıkın, temiz hava alın, imkan varsa beraber şehir dışına çıkın. Onun haricinde sevdiğin tarz filmleri ve dizileri izle. Kitap oku, ben bu süre zarfında "Açlık Oyunları", "Yürüyen Ölüler", "Labirent" serisi gibi sürükleyici kitaplar okumuştum. İlgin neye var bilmiyorum, yaşın 16 imiş. Örneğin benim bilgisayar teknolojileri, uçaklar, helikopterler, İHA, silahlar, tanklar, zırhlı araçlar gibi şeylere ilgim vardı. Fantastik olarak ise dünyada bilinen en derin çukur olan Mariana Çukuru, veya sonsuz olan uzayı çok merak ederdim ve araştırırdım. Ek olarak ilgi alanına girerse paranormal olayları da araştırabilirsin. Ayrıca şöyle bir şey vardı ki benim çevremin etkisi de çok yüksekti. Benim babamın babası henüz 40 yaşındayken öldüğü için babam okuyamamıştı. Hep benim okumamı istedi, o da benim gibi böyle şeylere ilgili, küçüklükten beridir böyle şeylere teşvik etti. Peki şu anda nasılım? Şu anda duygusal olarak pek birşey hissedemiyorum, keşke hissetsem. Belki linç yiyeceğim ancak söyleyeceğim, İzmir'de 3 yaşındaki bebek enkaz altından çıkınca pek çok insan ağladı, üzüldü. Ancak bende hiçbir şey olmadı. Aynı şekilde terör olayları veya doğal afetlerde yani kısacası her insanı üzecek şeylerin bana hiçbir etkisi olmuyor. Bilmiyorum, belki deliyim, belki psikolojik hastayım. Üzülmek istesem de olmuyor. Hiçbir kadın içimde etki yaratmıyor. Hiçbir şeyden iğrenmiyorum. Bu arada konu çok saptı ama neyse. :D
Kısaca şöyle söyleyeyim, senin yaşındayken benzerleri de başıma geldi, en büyük etken ergenlik. Hala bir ailen varsa, akşamları saçını okşayacak bir annen, arkanda duran baban varsa mutlu ol. İnan bana bu aşık olma duygusu (kendi görüşüm) hayatında görmediğin ünlülerden çıkacak, lisede aşık olacaksın. Üniversiteye gideceksin. Bu süre zarfında iyi veya kötü arkadaşların olacak. Kimisi her pahasına yanında duracak, kimisi arkandan vuracak. Şu anda yaşadığın bu anlamsızlık hissi, aşık olma, bıkkınlık geçici bir şey. Çözüm olarak da yukarıda yazdığım gibi kitap oku, film ve dizi izle, ders çalış, şehir dışına çık, arkadaşlarınla vakit geçir, bir gece kulaklığını tak müzik dinleyerek dışarıda dolan, ailen izin verirse kedi veya köpek al. Sana şu an için verebileceğim tavsiyeler bunlar, konu biraz amacından sapıp hayat hikayesi ve nasihat olmuş olabilir. Kusura bakma, affına sığınıyorum. Eğer telefonla konuşmak istersen bana mail üzerinden telefon numaranı gönderebilirsin.
[email protected]
Konu bayağı sapmış, resmen bende kendimi dökmüşüm. :D Affına sığınıyorum.

Gelip geçecek bir durumdur bu. Hatta ben de Drake ve Josh dizisinde ki Megan Parker karakterini küçükken severdim, hayaller de kurardım. Benim ona karşı hissettiğim sevgi samimiyet ve yakınlıktan oluşuyordu. Her hisse aşk denmez elbette çünkü bir şeyi hissetmek ile ne hissedildiğini bilmek farklı şeylerdir. Bundan gelecek üzüntü o kadar da kötü ve etkileyici bir şey olmaz ve o aklınızı çelmiş ünlü hanımefendi artık kimse onu takip etmeyi bırakabilirsiniz eğer çok rahatsız ediyorsa sizi.

[/QUOTE]
Gelip geçecek bir durumdur bu. Hatta ben de Drake ve Josh dizisinde ki Megan Parker karakterini küçükken severdim, hayaller de kurardım. Benim ona karşı hissettiğim sevgi samimiyet ve yakınlıktan oluşuyordu. Her hisse aşk denmez elbette çünkü bir şeyi hissetmek ile ne hissedildiğini bilmek farklı şeylerdir. Bundan gelecek üzüntü o kadar da kötü ve etkileyici bir şey olmaz ve o aklınızı çelmiş ünlü hanımefendi artık kimse onu takip etmeyi bırakabilirsiniz eğer çok rahatsız ediyorsa sizi.
Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi aşk denmez buna ergenliğin verdiği bir duygusal boşluk. Bıraktım takip etmeyi filan zaten, kafamı dağıtacak şeylere yöneldim sabır ile şu durumun bitmesini bekliyorum. Cevap için tekrar teşekkür ederim.

Geri
Yukarı