Birisi Discord hesabına ulaşarak Steam hesabını yanlışlıkla raporladığını söylüyor

MT060915

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, size bir şey danışmak istiyorum yanlış bir şey yapmamak için. Daha önce hiç karşılaşmadığım birisi bana Discord'dan Steam hesabımı yanlışlıkla illegal alım ile raporladığını söylüyor.
Not: Bu kişiyle bir topluluk sunucusunda ortak ekliymişiz (görünce sunucudan ayrıldım), profilimde Steam hesabımın linki var ama Steam'de Discord'um yok.
Daha sonra bana yanlış raporlamadan dolayı destekle iletişime geçtiğini söyledi fakat ceza almamam için sanırım steamimle bir yere giriş yapmam gerekiyormuş.
Ne yapmam gerektiğini bilemedim cidden yardım mı etmeye çalışıyor, yoksa dolandırıcı mı bu yüzden size sormak istedim.
Size danışmak için adamdan biraz zaman istedim, kabul etti ve ardından bana şunu yazdı:
Btw Mate you can contact him and tell him that the report made to you is just a mistake please heres the Discord name: David underwood (official)#7822

3.PNG

1.PNG

2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, size bir şey danışmak istiyorum yanlış bir şey yapmamak için. Daha önce hiç karşılaşmadığım birisi bana Discord'dan Steam hesabımı yanlışlıkla illegal alım ile raporladığını söylüyor.
Not: Bu kişiyle bir topluluk sunucusunda ortak ekliymişiz (görünce sunucudan ayrıldım), profilimde Steam hesabımın linki var ama Steam'de Discord'um yok.
Daha sonra bana yanlış raporlamadan dolayı destekle iletişime geçtiğini söyledi fakat ceza almamam için sanırım steamimle bir yere giriş yapmam gerekiyormuş.
Ne yapmam gerektiğini bilemedim cidden yardım mı etmeye çalışıyor, yoksa dolandırıcı mı bu yüzden size sormak istedim.
Size danışmak için adamdan biraz zaman istedim, kabul etti ve ardından bana şunu yazdı:

Eki Görüntüle 1473535

Eki Görüntüle 1473532

Eki Görüntüle 1473533

Hocam gerçek degildir ya az trolle sonra engelle.

De ki sayin hiyar, eger yanlislikla raporladiysan ayni sekilde raporlayarak yanlislik yaptigini bildirebilirsin. Klasik dolandiricilardan. Raporlayip engeli basin.

Steam Destek sizinle Discord üzerinden iletisime gecmez. Ayrica Steam Destek raporlara geri dönüs saglayip üye hakkinda islem yapilacaktir diye cevap da vermez. Görsel sahte.

Büyük ihtimalle dolandırıcı, o mesajı birçok kişiye daha attığına eminim, hem yanlışlıkla durduk yere reportladıysa neden siz ceza alasınızki?
Haklısınız hocam düşündüm ama sanaldan ilk defa dolandırılmaya çalışıldım, danışmaktan zarar gelmez dedim Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı