Birisi Discord hesabına ulaşarak Steam hesabını yanlışlıkla raporladığını söylüyor

Merhaba, size bir şey danışmak istiyorum yanlış bir şey yapmamak için. Daha önce hiç karşılaşmadığım birisi bana Discord'dan Steam hesabımı yanlışlıkla illegal alım ile raporladığını söylüyor.
Not: Bu kişiyle bir topluluk sunucusunda ortak ekliymişiz (görünce sunucudan ayrıldım), profilimde Steam hesabımın linki var ama Steam'de Discord'um yok.
Daha sonra bana yanlış raporlamadan dolayı destekle iletişime geçtiğini söyledi fakat ceza almamam için sanırım steamimle bir yere giriş yapmam gerekiyormuş.
Ne yapmam gerektiğini bilemedim cidden yardım mı etmeye çalışıyor, yoksa dolandırıcı mı bu yüzden size sormak istedim.
Size danışmak için adamdan biraz zaman istedim, kabul etti ve ardından bana şunu yazdı:

Eki Görüntüle 1473535

Eki Görüntüle 1473532

Eki Görüntüle 1473533
Umursama. Bir sonraki dolandiriciya my main language yerine my native language de bir de 😁

Aynı şekilde biri daha bana yazdı
SS leri atıyorum
AAAAAAAAAAAAAAAAA.PNG

Dosya Ekleri

• AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.PNG
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.PNG
    151 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66,7 KB · Görüntüleme: 24
@KritaTC

Ucuz numaralar bunlar. Valve hicbir kanit olmadan birinin raporlamasiyla hesaba islem uygulamaz. Uygulamadigi gibi söyle yapacagiz böyle cezalandiracagiz diye de cevap vermez. Ayrica Steam'de IP engelleme diye bir olay yok.

Mesela raporladigim bir profile destek ekibinden gelen cevabin görselini ekleyeyim. Raporladiginiz profil incelendi ve islem yapildi diyor. Üyeyi söyle cezalandirdik böyle yaptik diye detay vermiyor. Valve ekibi oturup kullanicilarla diger üye hakkinda sohbet etmez.

Steam.png

Bendede oldu ve Satın alım geçmişinizi gösterin dedi ve bende giriş yaptım sonra telefonuna gelen kodu söyle dedi bende söyledim sonra hesabımın emaili değişti hesabıma giremedim yardım edin lütfen sonra bana hesabını açmak istiyorsan bana şifreni ve eposta adresini gönder dedi bende nah yazdım engelledi::( lütfen yardım edin oyunlarımı silebilirmi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı