Bisiklet arka aktarıcı yamuldu

Ege7325

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Fujitsu d3041-a11 gs3
2 gb ram
Intel Pentium Dual Core E6500
NVIDIA Geforce 210
Az önce bisiklet sürerken bir arkadaşım arkama bindi ve dengeyi bozdu ayağını da aktarıcıya vurdu. Galiba aktarıcı janta doğru yamuldu ve janta takılıyor. Saat gibi çalışan bisiklet bizim şahin gibi saçma sapan çalışıyor yeni aktarıcı alsam düzelir mi?

Az önce bisiklet sürerken bir arkadaşım arkama bindi ve dengeyi bozdu ayağını da aktarıcıya vurdu. Galiba aktarıcı janta doğru yamuldu ve janta takılıyor. Saat gibi çalışan bisiklet bizim şahin gibi saçma sapan çalışıyor yeni aktarıcı alsam düzelir mi?

Aktarici ne oluyor dostum? Mafsaldan mi bahsediyorsun?

Aktarici ne oluyor dostum? Mafsaldan mi bahsediyorsun?
hayır, zinciri bir dişten başka bir dişe geçmesini yani vites değişimini sağlayan mekanizmaya deniyor hocam.
Yeni aktarıcıdan ziyade önce yakınında bisikletçi varsa götürmelisin belki aktarıcıyı dikkatli hamlelerle kurtarabilir. Eğer kurtaramazsa yeni aktarıcı düşünebilirsin.

Hocam agresifliğe gerek yok, bir aktarıcı muhabbeti yapıyorsunuz. Kimin ne dediğinin bir önemi yok herkes sizinle aynı şeyi demek zorunda değil önemli olan aynı şeyden mi bahsettiğiniz. Resmi olan terimleri kullanmak her zaman daha doğrudur tabii ki.

Terimleri bilmemen senin problemin.

Bu arada yeni bir aktarici almana gerek yok. Biri ayagiyla o kadar yamultamaz. Tornaciya gotur.
Hocam çok merak ettim de fotoğraf, şiddet seviyesi vs. görmeden nasıl böyle net cevaplar verebiliyorsunuz? Belki aktarıcının bağlantı noktası herhangi bir darbe görünce kırılacak seviyeye dahi gelmiş olabilir. O yüzden önce bisikletçiye gidin eğer olmazsa yeni aktarıcı bakmaya başlayın.

Hocam çok merak ettim de fotoğraf, şiddet seviyesi vs. görmeden nasıl böyle net cevaplar verebiliyorsunuz? Belki aktarıcının bağlantı noktası herhangi bir darbe görünce kırılacak seviyeye dahi gelmiş olabilir. O yüzden önce bisikletçiye gidin eğer olmazsa yeni aktarıcı bakmaya başlayın.

Ayagini aktaricaya vurarak ne kadar zarar verebilirsin? Kaldi ki bisiklet yurumeye devam ediyormus. Yenisini almak kolay. Tamir her zaman 1.secenek olmali, hele ki bu devirde.

Aktarıcının işaretlediğim yeri janta doğru eğildi zincir tekere sürtüyor aktarıcı janta takılıyor vites değiştirmiyor.

Dosya Ekleri

• 1_org.jpg
    1_org.jpg
    18,8 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı