Bisiklet bataryası bir anda gücü kesiyor

perfectoo

Hectopat
Bisikleti sürerken bir süre sonra ekran kapanıyor ve tüm güç kesiliyor. Bisikleti alalı daha 7 ay oldu. Sorun ne olabilir? Birkaç gün önce iki kere yaşamıştım. Az önce bataryayı multimetre ile test ettim. 41.4v veriyor. Tam vermesi gereken voltajı veriyor.

Bisikleti sürerken bir süre sonra ekran kapanıyor ve tüm güç kesiliyor. Bisikleti alalı daha 7 ay oldu. Sorun ne olabilir? Birkaç gün önce iki kere yaşamıştım. Az önce bataryayı multimetre ile test ettim. 41.4v veriyor. Tam vermesi gereken voltajı veriyor.
Az önce sigortayı da kontrol ettim. O da sağlam.

Son düzenleme:
Gaz verince mi düşüyor voltaj? Hep sabit mi?

Hocam voltaj zaten elektriğini kullanınca düşüyor. Bu sorunu ilk yaşadığım zamandan sonra ekranda voltaj göstergesi açık sürdüm. 33v civarlarında aniden bisiklet kapandı. Ayarlarımda 29 olunca kapanması komutu var. Ancak eskiden 29 olunca direkt sistem kapanıyordu. Ekran açık kalıyordu. E08 veriyordu sanırsam.

Hocam voltaj zaten elektriğini kullanınca düşüyor. Bu sorunu ilk yaşadığım zamandan sonra ekranda voltaj göstergesi açık sürdüm. 33v civarlarında aniden bisiklet kapandı. Ayarlarımda 29 olunca kapanması komutu var. Ancak eskiden 29 olunca direkt sistem kapanıyordu. Ekran açık kalıyordu. E08 veriyordu sanırsam.

İşte şu an direkt kapanıyor. Bms kartı falan mı arızalandı ki. Ya da ufak bir kısa devre mi olabilir?

7 ay boyunca aktif olarak kullandinizmi, boşta kaldiği durumlar oluyor mu?

7 ay boyunca neredeyse her gün kullandım. 3,4 gün boşta kaldığı bile olmamıştır. Sanırım bu elimdeki batarya uzun süre depoda kalmış ve bana bitik batarya gelmiş. Şimdi gidip RKS servisiyle de hiç uğraşamayacağım. Rezalet. Yeni batarya sipariş ettim bakalım. Normalde bu elimdeki 7.8 ah ve 20 km gitmiyor. Genelde 16 km gibi bataryası bitiyor. Lifepo4 aldım. Aldığım batarya 12 ah. 1 hafta sonra etiketlerseniz yeni bataryayla ilgili durumu da eklerim.

Geri
Yukarı