Bisiklet ışığının düğmesi çalışmıyor

Netheex

Centipat
Daha fazla  
Bu sabah soğuk ve karanlıkta bisikletle okula gidiyordum. Işık iyi oluyordu da bu ışığı kullanalı sadece 2-3 ay oldu.
Okula vardığımda ışığı kapatmaya çalıştım. Düğmesi işe yaramadı. Işık hala yanıyor ama ne uzun basınca kapanıyor ne bir kere basınca mod değiştiriyor. Öyle pili bitene kadar çalışıyor. Soğuktan dolayı mı oldu? Ne yapmam gerekir? Bunu elektrikçi tamir edebilir mi?

Bu sabah soğuk ve karanlıkta bisikletle okula gidiyordum. Işık iyi oluyordu da bu ışığı kullanalı sadece 2-3 ay oldu.
Okula vardığımda ışığı kapatmaya çalıştım. Düğmesi işe yaramadı. Işık hala yanıyor ama ne uzun basınca kapanıyor ne bir kere basınca mod değiştiriyor. Öyle pili bitene kadar çalışıyor. Soğuktan dolayı mı oldu? Ne yapmam gerekir? Bunu elektrikçi tamir edebilir mi?
Elektrikçiye göstermen daha faydalı.

Büyük ihtimalle içinde devre varsa devrede sıkıntı olmuştur ya da buton işlevini yerine getirmiyor bu yüzden siz bassanızda butona buton algılamayayıp pilin enerjisini ışığa vermeye devam ediyor dur resmi varsa atabilir misin?

Büyük ihtimalle içinde devre varsa devrede sıkıntı olmuştur ya da buton işlevini yerine getirmiyor bu yüzden siz bassanızda butona buton algılamayayıp pilin enerjisini ışığa vermeye devam ediyor dur resmi varsa atabilir misin?
IMG_20240115_123636.jpg

Kanka bence buton kısmında sorun vardır, ışığın kaliteli bir modele benziyor devrenin kolay kolay bozulcağını düşünmüyorum açıkçası büyük ihtimalle ya sen açacaksın içini buton düzgün duruyor mu diye bakcaksın ya da elektrikçiye götürcen o açıp bakar.

Bende şaşırdım soğukta arıza yapabiliceğine. İçini açarım da büyük ihtimalle voltajı büyük bir devre o yüzden o riske girmem. Buton çalışıyor, tik sesi geliyor ama büyük ihtimalle bağlantısında bir sıkıntı var. Okul çıkışı uğrarım bir elektrikçiye artık.

Aynı ışıktan bende var. Kullanmıyorum. Arada çıkarıp çalıştırıyordum. Bugün açtım, çalışmıyor. Şarj takıyorum, işe yaramıyor. Bir türlü çalıştıramadım. Kabloda sorun yok. Başka cihazda denedim. Dolapta dururken kendi kendine ne olmuş olabilir, en son iki hafta önce şarjını fulleyip, dolaba kaldırmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı