Bisiklet önerisi

Offfno

Yoctopat
Daha fazla  
Daha önce bisiklet sürdüm, güzel sürerim ama hiç internetten almamıştım. Jant boyu/kadro boyu gibi şeyleri bilmiyorum, yol/şehir bisikleti istiyorum. Boyum 180 kilom 80, acaba ölçülerde tavsiyede bulunabilecek var mı?

Daha önce bisiklet sürdüm, güzel sürerim ama hiç internetten almamıştım. Jant boyu/kadro boyu gibi şeyleri bilmiyorum, yol/şehir bisikleti istiyorum. Boyum 180 kilom 80, acaba ölçülerde tavsiyede bulunabilecek var mı?

Bence alacağın bisikleti kesinlikle gidip denemen lazım özellikle boyuna göre uygun mu diye. Eğer şehir içinde bineceksen amortisörlü olmasında fayda var bizim yollarda kullanmak zulüm oluyor yoksa. Benim boyum 173 medyum boy bana tam oluyordu ama modelden modele değişebilir o yüzden denemende fayda var.

Merhaba. Bisiklet seçerken beden ölçülerinizi de bilirseniz, online satın alımlarda daha rahat edersiniz. İç bacak boyunu bilmek en önemli unsur. Uymayan bir kaç parça, çeşitli ayarlarla uydurulur. Buradan almak istediğiniz bisiklet türünü seçip beden ölçülerinizi ilgili yerlere girerseniz alacağınız bisikletin geometrisinin hangi değerlerde olması gerektiğini biliyor olursunuz. Unutmamanız gereken nokta, her markanın bisiklet bedenleri farklıdır. Örneğin benim için Trek markasında 56 kadro uygun. Giant için de M/L. Carraro Fire serisi için ise 54 kadro uygun. Kullandığım Cannondale Caad 12 ise 56 kadro. Boyum 183, iç bacak boyum 89.

Yeni konular

Geri
Yukarı