Bisiklet vitesi bire inmiyor

ramaxzan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben 2. el bir bisiklet aldim. Aldigimdan beri 3. vitese cikmiyordu. Biraz karistirayim dedim bu sefer hiç oynamiyordu. Bisiklet tamircisine goturdum ayarini yapti. Artik 2. ve 3. vitese cikiyor fakat 1'e inmiyor. Sizce sorun ne olabilir?

Not: On attirici markasi Shimano.

Vitesleri arttırınca ya da azaltınca hareket edip vites değiştiren bir yer var adı bilmiyorum tornavidayla onu sıkıp ya da gevşeterek ayarlayabilirsin.

Bisikleti ters çevir bir yerden pedalları çevir. Ayarı kendin yap her vitese geçtiğinden emin ol.

Vitesleri arttırınca ya da azaltınca hareket edip vites değiştiren bir yer var adı bilmiyorum tornavidayla onu sıkıp ya da gevşeterek ayarlayabilirsin.

Bisikleti ters çevir bir yerden pedalları çevir. Ayarı kendin yap her vitese geçtiğinden emin ol.

High ve Low iste dedigim gibi ayarlamaya calistim fakat beceremedim bisikletciye goturdum o ayarladi 1'e elimle mudahele ederek iniyorum.

Zor bir şey değil merak etme en fazla 10 dakika sürer. Bisiklet tamircisi pek yapamamış.

Adam yapamdıysa gidip tekrar götür bence abi sen bunu yaptın ama şimdi de bu olmuyor de onun yüzünden o hale geldi zaten.

Bisikletin arka tarafın genel bir videosunu çekip atabilirseniz neredeki ayarı oynamanız gerektiğini ok işareti ile gösterebiliriz.

Ön vites mi? Telin gerginliğinin ve sınır vidalarının ayarlanması gerekiyor olabilir.

On vites tamirci teli gayet gergin yapmis vites degistirirken abaniyorum yani o kadar

Azonce tekrar bir test edeyim dedim fakat ters cevirerek yaptim tum viteslere sorunsuz geciyor fakat iki teker ustunde normal duz yolda surerken 2-3 oluyor ama 1 dusmuyor.

On vites tamirci teli gayet gergin yapmis vites degistirirken abaniyorum yani o kadar

Azonce tekrar bir test edeyim dedim fakat ters cevirerek yaptim tum viteslere sorunsuz geciyor fakat iki teker ustunde normal duz yolda surerken 2-3 oluyor ama 1 dusmuyor.
Aşırı gergin olduğu için 1'e düşmüyor olabilir. Düşmesi için gevşemesi lazım çünkü. Veya ön aktarıcının yerinin doğru olup olmadığını da kontrol edin. Yamuk duruyorsa bu da olumsuz etkiler.

Geri
Yukarı