Bit.ly'daki reklamlara tıklamak virüs bulaştırır mı?

*!!NIGHT!!*

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten dosya indirmek için bit.ly kullandım fakat yanlışlıkla reklama tıkladım. Herhangi bir virüs bulaşmış mıdır?

Bit.ly üzerinde reklam çıkmaz. O sadece genel itibariyle istatistiksel bilgiler tutmak için kullanılan güvenilir bir link kısaltma servisidir. Sizi doğrudan tıklar tıklamaz siteye yönlendirir.

Asıl reklam çıkaran şey yönlendiğiniz site ve tıkladığınız yer. Her kısaltılmış linke tıklamayın.

Sistemde zararlı olduğundan şüpheliyseniz sisteminizi iyi bir güvenlik yazılımı ile taratın. Yoksa bu şekilde bulaşıp bulaşmadığını bilemeyiz.

Yani uzun lafın kısası Bit.ly bir indirme sitesi değil. Siz de o servisi kullanarak link kısaltabilir ve kaç kişinin linke tıkladığı gibi istatiksel bilgilere ulaşabilirsiniz.

AVG ile sistemi gelişmiş tarama ile taradım. Virüs çıkmadı. Bit.ly'a girdiğimde 5 ten geriye saydı ve dosya hazır dedi. Tıkladım ve hani o telefonla kayıt olup para ödediğiniz bir şey var ya o çıktı. Hemen geri döndüm tekrar tıkladım ve normal indirme yeri açıldı.

AVG ile sistemi gelişmiş tarama ile taradım. Virüs çıkmadı. Bit.ly'a girdiğimde 5 ten geriye saydı ve dosya hazır dedi. Tıkladım ve hani o telefonla kayıt olup para ödediğiniz bir şey var ya o çıktı. Hemen geri döndüm tekrar tıkladım ve normal indirme yeri açıldı.
Onun Bit.ly olması imkansız. Bit.ly reklam gösteren bir servis değildir. Sizin girdiğiniz sitede Bit.ly üzerinden başka bir link kısaltma servisi ikinci kez kısaltma yapılmış.

Bit.ly olarak aşağıdan siz de link kısaltabilirsiniz.

Geri
Yukarı