Çözüldü BitLocker şifrelenirken takılı kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GamanLee

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarın kurulu olmadığı, dosyalarımı attığım D sürücüsünü BitLocker ile şifrelemek istedim başlattım ve %18.8'de takılı kaldı 1 gün boyunca. Daha sonra buradaki bir konudan takılı kalınca durdurup tekrar başlatınca sorunun düzeldiği yazılmış. Ben de CMD'den aynı adımları uygulayayım dedim fakat durdurma kodunu yazdığımda BitLocker kilitlenip kaldı saatlerce beklememe rağmen düzelmedi. Hatta başlat çubuğu ve masaüstü simgeleri kayboldu.

Hiçbir şey yapamadığım için bilgisayarı kapattım ve tekrar açtım. Şimdi ise D sürücüsüne girdiğimde şifre istiyor ve şifreyi yazdığımda BitLocker kilitlenip kalıyor ve D sürücüsüne giremiyorum. Bu sorunu BitLocker açmadan içimdeki dosyalara da bir şey olmadan nasıl çözerim? Şu an tek derdim dosyalarıma bir şey olmasın ve bu lanet BitLocker'dan kurtulmak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer işlemi tam bitirmediyse ve kurtarma anahtarı ile de kurtaramıyorsan yapacak bir şey yok. Bitlocker'ı kırmak diye bir şey yok maalesef. Belki bir ihtimalle disk kurtarma programları ile diskin şifrelenmemiş bölümündeki dosyaları kurtarabilirsin
%18'i şifrelenmişti önemli dosyalarım şifrelenmemiş olabilir. Bunun için hangi programı önerirsiniz hocam güvenli bir program var mı?

Easeus = Bitlocker şifresi istedi girdim şifreyi ve normal şifre açılışı gibi dondu kaldı ve kitlendi.
DMDE = Şifre istemedi bazı dosyaları kurtardım ama önemli dosyaların çoğunu kurtarmadı ve dosya isimleri saçma sapan sayılardan oluşuyor. Dosya isimleri önem arz ettiği için çok işime yaramadı.
Recoverymyfiles = Hiçbir şey bulamadı.

Başka önerebileceğiniz program var mı en azından dosya isimlerini bulabilen bir program çok işime yarar. Önerilere açığım.

Edit 2:
Repair-bde ile başka bir diske dosyalar kurtarılabiliyormuş fakat manage-bde ile bitlocker şifresi girince hiçbir şey olmuyordu acaba repair-bde farklı bir şekilde mi çalışıyor diski çözmeden aktarma gibi. Eğer belgeleri kurtarabileceksem sırf bunun için 1 tb lık disk alacağım. Şu an elimde şifrelenmiş disk boyutunda yedek disk yok bu yüzden çalıştıramıyorum. Bu komut satırını deneyen var mı, manage-bde çalışmadığında bile repair-bde çalışabiliyor mu?

Edit 3:
Sorunu repair-bde ile çözdüm benim gibi böyle bir sorun ile karşılaşanlar son çare olarak deneyebilirler.
Buradaki gibi kurtarma anahtarıyla deneyip kilidi aç dediğimde bitlocker yine kitlenip kalıyor, hiçbir şey yapamadığım için bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum hem de direkt düğmeden normal yolla da kapanmıyor. Bitlocker kilidini başka türlü açamaz mıyız? Ya da şifreleme yaparken yarıda kesildiği için disk mi bozuldu, diski onarıp denesem olur mu acaba? Her türlü öneriye açığım arkadaşlar bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Buradaki gibi kurtarma anahtarıyla deneyip kilidi aç dediğimde yine kitlenip kalıyor bitlocker hiçbir şey yapamadığım için bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum hem de direkt düğmeden normal yolla kapanmıyor.. Bitlocker kilidini başka türlü açamaz mıyız? Ya da şifreleme yaparken yarıda kesildiği için disk mi bozuldu, diski onarıp denesem olur mu acaba? Her türlü öneriye açığım arkadaşlar bilen varsa lütfen yardımcı olsun.
Eğer işlemi tam bitirmediyse ve kurtarma anahtarı ile de kurtaramıyorsan yapacak bir şey yok. Bitlocker'ı kırmak diye bir şey yok maalesef. Belki bir ihtimalle disk kurtarma programları ile diskin şifrelenmemiş bölümündeki dosyaları kurtarabilirsin

%18'i şifrelenmişti önemli dosyalarım şifrelenmemiş olabilir. Bunun için hangi programı önerirsiniz hocam güvenli bir program var mı?

Easeus = Bitlocker şifresi istedi girdim şifreyi ve normal şifre açılışı gibi dondu kaldı ve kitlendi.
DMDE = Şifre istemedi bazı dosyaları kurtardım ama önemli dosyaların çoğunu kurtarmadı ve dosya isimleri saçma sapan sayılardan oluşuyor. Dosya isimleri önem arz ettiği için çok işime yaramadı.
Recoverymyfiles = Hiçbir şey bulamadı.

Başka önerebileceğiniz program var mı en azından dosya isimlerini bulabilen bir program çok işime yarar. Önerilere açığım.

Edit 2:
Repair-bde ile başka bir diske dosyalar kurtarılabiliyormuş fakat manage-bde ile bitlocker şifresi girince hiçbir şey olmuyordu acaba repair-bde farklı bir şekilde mi çalışıyor diski çözmeden aktarma gibi. Eğer belgeleri kurtarabileceksem sırf bunun için 1 tb lık disk alacağım. Şu an elimde şifrelenmiş disk boyutunda yedek disk yok bu yüzden çalıştıramıyorum. Bu komut satırını deneyen var mı, manage-bde çalışmadığında bile repair-bde çalışabiliyor mu?

Edit 3:
Sorunu repair-bde ile çözdüm benim gibi böyle bir sorun ile karşılaşanlar son çare olarak deneyebilirler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı