Blender uygulamasında nasıl gelişilebilir?

Ben Tuba

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamünaleyküm, şimdi Blender Guru'nun yeni başlayanlar için 3D modelleme videosundan başladım 2021 yılındaki olan donut nasıl yapılır? Videosu. Şimdi modellemenin 4. aşamayı bitirdim. 5. aşamaya gidiyorum, yani sculpting. İlk saatim donutla geçti ve 100. saatimde böyle bir şeyler oldu seyip kıyaslamaları yapan YouTube kanalları da var. Peki 90 gün içinde neler yapılabilir? (oyun ile pek uğraşmıyorum, ayrıca önerebileceğiniz kanallar sadece İngilizce ve Türkçe olmalı. Başka dilleri henüz öğrenmedim.)

Not: Ayrıca 2D animation kısmını da en az 14 gün içinde öğrenmeye çalışacağım.

Bilgisayar özellikleri:

Intel Core i5 7600.
RX 6400 Sapphire Pulse (encoder ile ilgili bir şey sorarsanız X264 işlemini kullanacağım.)
16 GB 2400MHz Samsung DDR4 RAM.
1TB Samsung NVMe EVO 980.
Kingfast 240GB SATA II SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm, şimdi Blender Guru'nun yeni başlayanlar için 3D modelleme videosundan başladım 2021 yılındaki olan donut nasıl yapılır? Videosu. Şimdi modellemenin 4. aşamayı bitirdim. 5. aşamaya gidiyorum, yani sculpting. İlk saatim donutla geçti ve 100. saatimde böyle bir şeyler oldu seyip kıyaslamaları yapan YouTube kanalları da var. Peki 90 gün içinde neler yapılabilir? (oyun ile pek uğraşmıyorum, ayrıca önerebileceğiniz kanallar sadece İngilizce ve Türkçe olmalı. Başka dilleri henüz öğrenmedim.)

Not: Ayrıca 2D animation kısmını da en az 14 gün içinde öğrenmeye çalışacağım.

Bilgisayar özellikleri:

Intel Core i5 7600.
RX 6400 Sapphire Pulse (encoder ile ilgili bir şey sorarsanız X264 işlemini kullanacağım.)
16 GB 2400MHz Samsung DDR4 RAM.
1TB Samsung NVMe EVO 980.
Kingfast 240GB SATA II SSD.
Önünde duran bir objeyi modellemeye başla, sonra gerisi gelir, masan, odan v.s

Blender kapsamlı bir program yani önce hangi alanda gelişmek istediğine bağlı, Alttakiler sadece bir kaçı sadece, Ama eğer alan benim için önemli değil diyorsan ki bende öyle düşünüyorum, Udemy üzerinden eğitimler var ben almıştım ve memnun kalmıştım açıkçası.

Alttaki bir kursu önermiyor en popüler olanlar genelde en özenli olanlar oluyor ve bir çoğu İngilizce.

Bu eğitim Türkçe ve mimarlık için.
  • Mimarlık
  • İç mimarlık
  • Oyun
  • 3D yazıcı
Sana kendi tecrübemden bahsedeyim kademeli olarak git, İlk önce en çok kullandığın şeyleri tasarla ben ilk önce Klavye, Tornavida, Mouse, Kulaklık standı, Kulaklık, Bıçak, Bardak bir çok şey tasarladım ister inan ister inanma damlaya damlaya göl olur sözü tasarımda gerçekten işe yarıyor, Tasarımını zorlandığın şeylerde paint ve ya kağıt kalem ile önce çiz sonrasında Blenderde uygula.

Teşekkürler, udemy kursu çok cazip görünüyor. Bir objeyi önüme koyup ilk önce 2d çizimini sonra 3d modellemesini de yapacağım gibi görünüyor.

Geri
Yukarı