Blogger'da farklı siteden yüklediğim görsel Google görseli linkine dönüşüyor

DeadLyBro

Hectopat
Daha fazla  
Olay konu başlığında yazıyor.

Blogger'da örneğin bir görseli bir görsel sitesine yükleyip linkini aldım ve Blogger'dan görsel yükle deyip URL girdim diyelim. Yayınlandıktan sonra sağ tıklayıp incele veya görseli yeni sekmede aç yaptığımda fark ettim ki görsel lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/görsele-özel-sayı-ve-harfler=w600 diye bir yere yüklenmiş.

Biz nasıl bu görseli kendi koyduğumuz linkte yayınlanmasını sağlayabiliriz?
Veya yapabilir miyiz?
Okuyup cevap yazdığınız için şimdiden teşekkürler.

Ayrıca bu olay görselimin kalitesini düşürmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece linki bırakıp tıkladığında o fotoğrafa gitmesi çözüm olabilir mi?
Amacım blogspot sitemin üstünde görselin gözükmesi. Linke tıklayıp gitmeyecek yani direkt ekranda görmesi lazım. (Aslında görüyor fakat dediğim gibi çözünürlük düşüyor.)

Bilen varsa yardım edebilir mi?

Sanırım sorunun çözümü yok. Birisi şöyle demiş;

İngilizcesi;
" It is simply because blogger uses its proxy to load images from external servers. It is because they want to load images securely over their CDN which also results in faster loading.

There is not much difference in image, only that the URL is changed and nothing much.

The URL generated VIA proxy is temporary and it generates New URL everytime. "

Türkçesi;
" Bunun nedeni, Blogger'ın harici sunuculardan görüntüleri yüklemek için Proxy'sini kullanmasıdır. Bunun nedeni, görüntüleri CDN'leri üzerinden güvenli bir şekilde yüklemek istemeleridir, bu da daha hızlı yükleme ile sonuçlanır.

Görüntüde pek bir fark olmaz, sadece URL'si değişir fazlası değil.

Proxy aracılığıyla oluşturulan URL geçicidir ve her seferinde yeni URL oluşturur. "
Çeviren: Google Translate. (biraz düzenledim.)

Konuyu kilitleyebilirsiniz, teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı