Bluetooth kulaklığın mikrofonu bilgisayarda çalışmıyor

Elrondgiller

Hectopat
Merhaba, İnca marka dongle kullanıyorum masaüstü bilgisayarımda. Kulaklığım Huawei FreeBuds SE modeli. Telefonda-Tablette kusursuz mikrofonu fakat bilgisayarda handsfree modu vs. hepsini denedim mikrofon çalışmıyor. Stereo modunda kulaklık sadece ses alıyor ama ses vermiyor dışarıya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumu uzun süre ben de yaşadım ve mikrofon kullanımından vazgeçtim. Sanırım hiçbir şekilde olmuyor. Benim yaşadığım durumda bir ses modunda mikrofon aktif edilebiliyordu ama kulaklığa gelen ses 95% bozuluyordu.

AG modunda çalıştırabilirsin. O zaman ses kalitesi düşse de telefonla konuşma moduna geçiyor ve mikrofonu çalışıyor diye biliyorum.

Sağ altta ses simgesine sağ tıklayıp kulaklığımın Hands-free AG olan seçeneğini seçiyorum. Kullanacağım uygulamada da mikrofon olarak yine AG'yi seçiyorum. Ayrıca cihaz bilgisayara balıyken yine ses ayarlarında giriş cihazlarından da kontrol edebilirsiniz mikrofonun durumunu bağlı mı yoksa değil mi diye. Belki mikrofonu varsayılan iletişim ve giriş cihazı olarak ayarlarsanız o da işe yarayabilir. Şu anda PC başında değilim. o nedenle ekran görüntüleri atamıyorum.

Şu an ne video sesi geliyor ne mikrofon sınayabiliyorum
Sağ altta ses simgesine sağ tıklayıp kulaklığımın Hands-free AG olan seçeneğini seçiyorum. Kullanacağım uygulamada da mikrofon olarak yine AG'yi seçiyorum. Ayrıca cihaz bilgisayara balıyken yine ses ayarlarında giriş cihazlarından da kontrol edebilirsiniz mikrofonun durumunu bağlı mı yoksa değil mi diye. Belki mikrofonu varsayılan iletişim ve giriş cihazı olarak ayarlarsanız o da işe yarayabilir. Şu anda PC başında değilim. o nedenle ekran görüntüleri atamıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (282).png
    Ekran Görüntüsü (282).png
    416,3 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Görüntüsü (284).png
    Ekran Görüntüsü (284).png
    95,8 KB · Görüntüleme: 14
AG modu genelde çağrı uygulamalarında kullanılıyor. Sen normalde video izlerken aynı zamanda mesela DC üzerinden mikrofonunu da kullanayım diyorsan oradan da giriş cihazı olarak Stereo'yu seçmeyi unutma. Benim bahsettiği whatsapp aramaları gibi karşıllıklı telefon görüşmesi gibi kullanılan uygulamalarda işe yarıyor.

Önce ses ayar menüsünü açın sonra
Kırmızı işaret ile belirtilmiş olan yere tıklayın

Ekran görüntüsü 2024-04-30 141855.png

Ve bu menüden (AG Audio) yazan yeri seçin

Ekran görüntüsü 2024-04-30 141744.png

Ve artık mikrofonu kullanabilirsiniz ama ses mono olarak düşük kalitede

Yeni konular

Geri
Yukarı