Bluetooth'lu kulaklık sakıncalı mı?

Canary27

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle an itibariyle kablolu kulaklığımın bozulmasından ötürü daha rahat olan Bluetooth'lu kulaklık seçmek durumuna kaldım. Fakat Bluetooth'lu kulaklıkların zararlı olduğu gibi söylentiler gördüm ne kadar doğru bilemem. Bana bu konuyu aydınlatır mısınız? Ve seçtiğim kulaklık QCY Q19 iyi midir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıyorum herhangi bir zararını görmedim, hissetmedim.
Sorduğun kulaklık hakkında herhangi bir bilgim yok maalesef.

Bende bir ara alacaktım kullanım rahatlığından dolayı baya araştırdım zararı elbet ki var uzun süre kullanımda. Belirli bir radyo frekansı ile telefon ile kulaklığın iletişimi sağlar bu radyo dalgaları sürekli beyine doğru bir yol izlemiş olur ve sık kullanımda buna maruz kalır ancak wi fi kadar zararı yok çünkü wifi genelde 2.4ghz ile çalışır bluetooth buna nazaran epey azdır ancak bu zararsız olduğu anlamına gelmez en güveniliri yine kablolu kulaklık çünkü uzun süre kullanılacak müzik dinlenilecek vs. Benim tavsiyem kablolu kulaktan düşmeyen kulaklıklar var onlara yönelmeniz.

Bende bir ara alacaktım kullanım rahatlığından dolayı baya araştırdım zararı elbet ki var uzun süre kullanımda. Belirli bir radyo frekansı ile telefon ile kulaklığın iletişimi sağlar bu radyo dalgaları sürekli beyine doğru bir yol izlemiş olur ve sık kullanımda buna maruz kalır ancak wi fi kadar zararı yok çünkü wifi genelde 2.4ghz ile çalışır bluetooth buna nazaran epey azdır ancak bu zararsız olduğu anlamına gelmez en güveniliri yine kablolu kulaklık çünkü uzun süre kullanılacak müzik dinlenilecek vs. Benim tavsiyem kablolu kulaktan düşmeyen kulaklıklar var onlara yönelmeniz.
Wifi, bluetooth vb. frekanslarda çalışan cihazların insan sağlığına bir zararı olduğuna dair bir kanıt yoktur. İnternette dolaşan, hiçbir bilimsel kanıtı bulunmayan bir söylentidir. Bluetooth bir cihazı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Ben de bir ara alacaktım kullanım rahatlığından dolayı, bayağı araştırdım zararı elbet ki var uzun süre kullanımda. Belirli bir radyo frekansı ile telefon ile kulaklığın iletişimi sağlanır, bu radyo dalgaları sürekli beyne doğru bir yol izlemiş olur ve sık kullanımda buna maruz kalır ancak Wi-Fi kadar zararı yok çünkü Wi-Fi genelde 2.4 GHz ile çalışır, Bluetooth buna nazaran epey azdır ancak bu zararsız olduğu anlamına gelmez, en güveniliri yine kablolu kulaklık çünkü uzun süre kullanılacak müzik dinlenilecek vs. Benim tavsiyem kablolu, kulaktan düşmeyen kulaklıklar var; onlara yönelmeniz.
Bluetooth da 2.4 GHz frekans bandını kullanır. Frekans bakımından 2.4 GHz'lik Wi-Fi dalgaları ile aynı olabilir ancak Wi-Fi 5 GHz'de de çalışabilir. Ayrıca her şey frekans değildir. Mikrodalga fırınların yaydığı dalgalar da aynı şekilde 2.45 GHz frekansındadır ancak Wi-Fi ve Bluetooth bizi pişirmiyor. Hatta mikrodalga fırınların kullandığı frekansın iki katından fazlasına sahip olan 5 GHz'lik Wi-Fi'lar da pişirmiyor.

Güzel yanıtlarınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi internette bilimselmiş gibi yapılan yayınlar yüzünden aklımda soru işaretleri kalmıştı. Zaten çok sık kullanmayacağım. Okula giderken ve dönerken ihtiyaç duyacağım. O yüzden çokta bir problem olacağını artık zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı