Bölüm ve üniversite değiştirme nasıl oluyor?

chambrvrs

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben hem üniversitemi hem bölümümü değiştirmek istiyorum. Şu an İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum başka bir üniversitede Amerikan kültürü ve edebiyatı bölümüne geçmem mümkün mü? İnternette bu konu hakkında çok bilgi bulamadım eğer mümkünse nasıl oluyor? Biraz bilgi verip yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben hem üniversitemi hem bölümümü değiştirmek istiyorum. Şu an İngiliz dili ve edebiyatı okuyorum başka bir üniversitede Amerikan kültürü ve edebiyatı bölümüne geçmem mümkün mü? İnternette bu konu hakkında çok bilgi bulamadım eğer mümkünse nasıl oluyor? Biraz bilgi verip yardımcı olursanız sevinirim.
myp (merkezi yerlestirme puani) ile yatay gecis yapabilirsin veya not ortalamanla gecis yapabilirsin. MYP gecisi her bolum kendi kontenjaninin 30% u kadar senede en az 1 kere ek kontenjan acmak zorunda. genelde agustos ayi gibi acilir her universitenin tarihi farklidir. basvuru usuludur ve devamsizliga veya nota bakilmaz. not ortalamasi ile olan zaten tahmin edebilecegin uzere her okulun kendi sartlari vardir myp gibi genel degildir.

Merhaba,

Daha önceki işimin fakülte sekreterliği olması nedeniyle biraz bilgi verebilirim; Kaçıncı sınıfta olduğunuza bağlı olarak kurumlar arasi ya da kurum içi Yatay Geçiş adı verilen bir süreç var. Merkezi Yerlestirme puaniniza göre ilgili üniversitenin ilgili fakültesi tarafından uygun görüldüğü takdirde geçiş yapabiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi geçmek istediğiniz üniversitenin fakülte sekreterliğinden alabilirsiniz

Merhaba,

Daha önceki işimin fakülte sekreterliği olması nedeniyle biraz bilgi verebilirim; kaçıncı sınıfta olduğunuza bağlı olarak kurumlar arasi ya da kurum içi yatay geçiş adı verilen bir süreç var. Merkezi yerlestirme puaniniza göre ilgili üniversitenin ilgili fakültesi tarafından uygun görüldüğü takdirde geçiş yapabiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi geçmek istediğiniz üniversitenin fakülte sekreterliğinden alabilirsiniz.

İki puan türüyle de hem bölüm hem üniversite değiştirebiliyor muyum aynı anda acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı