Boğaziçi endüstri mezunu başlangıçta ne kadar maaş alır?

Zyetwy

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gtx 1650 ti
i7 10750H 2.60 GHz
16 GB Ram
1 TB Hdd
256 GB Ssd
(Lenova ideaPad Gaming 3 Laptop)
Arkadaşlar hangi üniversiteden mezun olduğunuz maaşınızı çok etkiliyor mu? Boğaziçi endüstri mezunu biri ortalama ne kadar alır?

Peki adam boğaziçinden mezun olduğunda ne artıları olucak iş konusunda tamam sosyal çevre daha iyi imkanlar daha iyi eğitim işini daha iyi yapabilme bunları anladım ama buradaki asıl sorum şu bu adam iş hayatındaki artıları ne olucak? Ayrıca diploma notu etkiler mi çoğu şeyi? Ayrıca aynı maaşı alacaksa bu adam neden eşek gibi çalışıp boğaziçinden mezun oluyor? Konuya çok hakim değilim sadece önümü görmek istiyorum.
Dediğin şeyler için o okulda okunuyor zaten hocam. "İyi" okullar onları sunduğu için iyi okullar. Boğaziçinde sunum yapmaya sallıyorum Sütaş CEO'su geliyor, kariyer günlerinde ülkenin bütün büyük kurumlarından firmalar gelip öğrenciler ile tanışıyor, CV topluyor. Öğrencilerin hepsinin aşağı yukarı "kafası basan" insanlar olduğu için birbiri ile tanışıp çevre yapıyorlar birisi iş bulduğunda diğerlerine referans oluyor, birlikte projeler yapıyorlar. İyi okulun ne yapmasını bekliyordunuz başka ? İşverenler aa bunun diploması Boğaziçi, tamam diğerleri ile aynı işi yapacak ama maaşını iki katı yapın demelerini falan mı ?

Peki adam Boğaziçi'nden mezun olduğunda ne artıları olacak iş konusunda tamam sosyal çevre daha iyi imkanlar daha iyi eğitim işini daha iyi yapabilme bunları anladım ama buradaki asıl sorum şu bu adam iş hayatındaki artıları ne olacak? Ayrıca diploma notu etkiler mi çoğu şeyi? Ayrıca aynı maaşı alacaksa bu adam neden eşek gibi çalışıp Boğaziçi'nden mezun oluyor? Sonuçta bu adam sadece bu kriterler için bu üniversiteden mezun olmuyor. Bazıları 3 asgari ücret falan diyor maaş beklentisi için. Konuya çok hakim değilim sadece önümü görmek istiyorum.

Boğaziçi'nden mezun olman rakiplerinden daha iyi eğitim almana katkı sağlar ama bu tek başına yeterli bir iş değil. Bu tarz sektörde kimi adam 1 liraya iş yapar kimi 10 lira için bilgisayarın tuşuna bile basmaz. Sen bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsan birkaç sene düşük ücrete çalışıp kendi işine yöneleceksin yoksa üç kuruşa ömür geçmez.

Dediğin şeyler için o okulda okunuyor zaten hocam. "İyi" okullar onları sunduğu için iyi okullar. Boğaziçinde sunum yapmaya sallıyorum Sütaş CEO'su geliyor, kariyer günlerinde ülkenin bütün büyük kurumlarından firmalar gelip öğrenciler ile tanışıyor, CV topluyor. Öğrencilerin hepsinin aşağı yukarı "kafası basan" insanlar olduğu için birbiri ile tanışıp çevre yapıyorlar birisi iş bulduğunda diğerlerine referans oluyor, birlikte projeler yapıyorlar. İyi okulun ne yapmasını bekliyordunuz başka ? İşverenler aa bunun diploması Boğaziçi, tamam diğerleri ile aynı işi yapacak ama maaşını iki katı yapın demelerini falan mı ?
Bilmiyorum demekki boşuna boğaziçi bitiriliyormuş eşek gibi yksye çalış 4 sene 5 6 sene de oku o bölümü çalış gene yaş olmuş 25 hayatının neredeyse tamamı okulda sonuç sadece işe alımda daha öndesin bu mu yani? Şey de mi yok çok iyi bir firma var sadece iyi mezunları alma durumu falan? Diploma notu?

Ayrıca insanların neden beklentileri bu kadar yüksek boğaziçinden mezun olunca yok 4k dolar yok 5 asgari en kötü diyen 40k alırım diyor. Bu arkadaşlar yanlış mı biliyor? Eğer öyleyse bu arkadaşlar çok üzülecek anlaşılan
Boğaziçi, Bilkent, ODTÜ gercekten seçkin okullardır çoğunlukla mezun olmadan bir işe girersin. Kendini gelistirme durumuna göre de 3 asgari ücret ile başlarsın.
3 asgari ile başlarsın diyen hocam peki siz ne diyorsunuz?

Bilmiyorum demek ki boşuna Boğaziçi bitiriliyormuş eşek gibi YKS'ye çalış 4 sene 5 6 sene de oku o bölümü çalış gene yaş olmuş 25 hayatının neredeyse tamamı okulda sonuç sadece işe alımda daha öndesin bu mu yani? Şey de mi yok çok iyi bir firma var sadece iyi mezunları alma durumu falan? Diploma notu?

Ayrıca insanların neden beklentileri bu kadar yüksek Boğaziçi'nden mezun olunca yok 4K dolar yok 5 asgari en kötü diyen 40k alırım diyor. Bu arkadaşlar yanlış mı biliyor? Eğer öyleyse bu arkadaşlar çok üzülecek anlaşılan

3 asgari ile başlarsın diyen hocam peki siz ne diyorsunuz?

Onlar hayatın tokatını daha yememişler ondan kardeşim😅 bu hayatta çok okuyan değil zeki okuyan kazanır.

Denekki Boğaziçi boşuna bitiriliyormuş. Peki siz ne önerirsiniz iş hayatında?

İyi bir üniversite sana güzel kapılar açabilir öyle düşünme ama okul bitince herkes beni kapıda işimde gel çalış yüksekten maaşın başlasın gibi düşünürsen o işler yürümez. Özel sektörde hangi iş olursa olsun kendi işini kurmadan para kazanamazsın. Bir de bu endüstri gibi sektörler dışarıdan birkaç program öğrenip kendini mühendis sanan insanlarla dolu o yüzden kalitesiz işler ve düşük maaşlar fazlasıyla yüksek. Gerçekten bir işi seviyorsan peşinden koşman sana başarıyı yakalatabilir ama dediğim gibi okul bitince herkes beni bekliyor gibi bir düşünceye girmemelisin. Yeri geliyor insanlar kendini geliştirmek için çok cüzi miktarlara işe gidip geliyor senelerce. Bunlar hikaye gelmesin etrafımda çok fazla gördüm.

İyi bir üniversite sana güzel kapılar açabilir öyle düşünme ama okul bitince herkes beni kapıda işimde gel çalış yüksekten maaşın başlasın gibi düşünürsen o işler yürümez. Özel sektörde hangi iş olursa olsun kendi işini kurmadan para kazanamazsın. Bir de bu endüstri gibi sektörler dışarıdan birkaç program öğrenip kendini mühendis sanan insanlarla dolu o yüzden kalitesiz işler ve düşük maaşlar fazlasıyla yüksek. Gerçekten bir işi seviyorsan peşinden koşman sana başarıyı yakalatabilir ama dediğim gibi okul bitince herkes beni bekliyor gibi bir düşünceye girmemelisin. Yeri geliyor insanlar kendini geliştirmek için çok cüzi miktarlara işe gidip geliyor senelerce. Bunlar hikaye gelmesin etrafımda çok fazla gördüm.
Teşekkürler Peki güzel kapılar neler?

Not ortalaması yüksek ileri seviye yabancı dil bilen büyük firmalarda staj yapmış bir Boğaziçi Üni mezunu 4 asgari ücret ile bile başlayabilir.
Teşekkürler Peki konu hakkında yazılanlarla ilgili ne düşünüyorsunuz genel olarak

Teşekkürler Peki konu hakkında yazılanlarla ilgili ne düşünüyorsunuz genel olarak
Üstten bir göz gezdirdim. Genel anlamda katılıyorum.
İşverenler aa bunun diploması Boğaziçi, tamam diğerleri ile aynı işi yapacak ama maaşını iki katı yapın demelerini falan mı ?
Burada aslında bence söylenen şu. Bu kriterde kişiler aynı işi daha fazla maaşa çalışmıyorlar. Daha fazla maaş verilen yerlere giriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı