Boy uzatmak için ne yapılmalı?

Emir Everett

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım, boyum 167. annem 157, babam 170 boyunda. Boyum çok yavaş uzuyor. Sağlıklı beslendim erken uyudum ama boyum hiç uzamadı. Bıraktım, şu an geç saatte uyuyorum kafama göre yiyorum. Abur cubur yemiyorum, spor yapmıyorum her gün oyun oynuyorum yine de boyum uzar mı? 175 olabilir miyim ve boyumu uzatmak için ne yapmalıyım?

16 yaşındayım, boyum 167. annem 157, babam 170 boyunda. Boyum çok yavaş uzuyor. Sağlıklı beslendim erken uyudum ama boyum hiç uzamadı. Bıraktım, şu an geç saatte uyuyorum kafama göre yiyorum. Abur cubur yemiyorum, spor yapmıyorum her gün oyun oynuyorum yine de boyum uzar mı? 175 olabilir miyim ve boyumu uzatmak için ne yapmalıyım?
1.75 umarım olursun ama gen faktörleri çok önemli.Bak benim boyum kısaydı basketbol oynadım 1-2 ay gerçekten boyum 5-6 cm uzadı ergenliktesin zaten basketbol oyna.

1616608101964.png

Hocam şakasına yazmışsınız ama söyleyeyim süt boy uzatır ama bilinenin aksine zararlıdır çünkü siz inek sütü içince ineğin hormonlarını almış oluyorsunuz.Tabii çok bir zararı yok ama siz bilirsiniz ben yine de içiyorum.

Hocam şakasına yazmışsınız ama söyleyeyim süt boy uzatır ama bilinenin aksine zararlıdır çünkü siz inek sütü içince ineğin hormonlarını almış oluyorsunuz. Tabii çok bir zararı yok ama siz bilirsiniz ben yine de içiyorum.

Hocam o mantığa göre kokoreç yiyenler civcive hamile kalacak. Onu nereden duydunuz acaba?

Benim de annem 1.54, babam 1.62. Benim boyum 1.75 yaşım 18.

Sülalem de 180'i geçen adam yok. Bu işler baktığında spordur, beslenme, uykuyla olmuyor genden kaynaklanıyor. Sporuyla beslenmeyle uykuyla en fazla 1-2 cm uzarsiniz.

Geri
Yukarı