Bu akşam fragmanı yayınlanacak Elden Ring DLC'si 21 Haziran 2024'te çıkacak

Oyun 60 dolarken bir DLC'nin bile 40 dolara satışa sunulduğu vakitlere geldiysek tavsiye edilen satış fiyatına uymayan firmalar tarafından sağlı sollu dayak yiyeceğiz gibi. Allah'tan bizde yarı fiyatına ama cidden 40 doların DLC için çok fazla olduğunu düşünüyorum.

Oyun 60 dolarken bir DLC'nin bile 40 dolara satışa sunulduğu vakitlere geldiysek tavsiye edilen satış fiyatına uymayan firmalar tarafından sağlı sollu dayak yiyeceğiz gibi. Allah'tan bizde yarı fiyatına ama cidden 40 doların DLC için çok fazla olduğunu düşünüyorum.
Sony, 3 saatlik DLC'yi yan oyun ayağına 50 dolara satmış, Ubisoft ise AC Valhalla'ya 3 DLC cıkarıp bunların bir tanesini 60 dolarlık Season Pass'e koymayıp ayrı olarak 20 dolara satmıştı. Piyasada böyleleri varken bırakalım da yeni oyun uzunluğuna ve içeriklerine sahip bir DLC 40 dolar olsun.

Bu 40$ DLC'nin kendine güvenmesinden kaynaklı. Belli ki bir oyun büyüklüğünde ve çeşitliliğiyle yeni bir oyun gibi. Diğer yandan FromSoftware artık çok popüler ve üst fiyatlara çok rahat gidebilecek fanları var.

Bizdeki sorun doların sürekli yukarı doğru gitmesi. Sabit kalsa en azından durup bekleme şansımız artar. Mena'dan %40-50 genel indirimlerden de bir o kadar alsak bir şeye benzetmeye çalışırız.

Hocam şu an 850 lira param var on sipariş versemmi sizce yeterli buyuklukte olur mu ayrıca DLC'ye girmek için mohg kesmek lazım konsolda bitirmiştim ama PC'de en bastayim 2.defa oynayasimda yok ne yapayım sizce @NotAKnightAnymore

Biri 26 dolar bir DLC daha gözüküyor, sonunda premium yazıyor 33 dolar diye. Aynı DLC'mi bunlar anlamadım.
Premium Bundle olanda ekstra olarak Dijital Resim Kitabı + Oyunun Soundtrack'i mevcut yani bunlar dışında aynı. Bonus Gesture her ikisinde de mevcut ön sipariş verirseniz.

1709026051270.png

Bende kararsız kaldım fiyatları değişirmi DLC çıkınca alsakmı bilemedim.
Fiyatın değişeceğini sanmıyorum çünkü Bandai Namco Steam'de özellikle bizde bölgesel fiyatlandırma yapıyor (Normalde 40 dolar, bizde 26. Ana oyun da aynı şekilde normalde 60 dolar, bizde 40). O yüzden genel olarak bütün Bandai Namco oyunlarında bölgesel fiyatlandırmaları arttırırsa ya da kaldırırsa anca olur ama onun da olacağını sanmıyorum.

Onun dışında da tabii dolar olduğu için Hazirana kadar dolar kuru ne kadar artarsa fiyat da aynı şekilde o kadar artıyor.

Geri
Yukarı