Bu uygulama grup ilkesi tarafından devre dışı bırakıldı hatası

eren444

Hectopat
Daha fazla  
Bugun crackli microsoft office 2013 kurduktan sonra Windwos Defender hata vermeye başladı. Açmak için tıkladığımda ''Bu uygulama grup ilkesi tarafından devre dışı bırakıldı.'' hatası alıyorum.

İnternetten araştırma yaptığımda Çalıştır kısmına regedit.exe yazın oradan HKEY_LOCAL_MACHINE -> Software -> Policies -> Microsoft -> Windows Defender kısmına geldiğimde sağ tarafta her kısımda olan (Varsayılan) REG_SZ dışında bir şey daha var o da DisableAntiSpy REG_DWORD. Bunu sildiğimde veya değerini 0 olarak ayarladığımda windows defender açılıyor ancak kısa bir süre ( yaklaşık) 10 saniye sonra geri kapanıyor. Ve bakıyorum ki DisableAntiSpy tekrar çalışmaya başlamış ve değeri eskisi gibi 1 olmuş.

Ayrıca windows defenderın şuan hatırlayamadığım bir sekmesine tıkladığımda Trojan diye bir zararlı yazılım tespit ettiğini de görmüştüm. İnternette çözüm bulamadım tek çare format mı lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı