Bütün hesaplara aynı anda şifre ve e-posta değiştirme talebi gönderildi

jgnitro

Centipat
Steam, Ubisoft, EA, Riot ve Epic hesaplarımdan bu gece yarısı şifre ve e-posta değiştirme talepleri gönderilmiş. Steam hesabıma elleyememişler. Epic hesabımın şifresi ve EA hesabımın epostası değiştirilmiş fakat gelen bildirim mailleri ile bunları kurtardım. Lakin Ubisoft ve Riot hesaplarımın epostaları değiştirilmiş. Bilgisayarımdaki Ubisoft uygulamasında hesabım açık olduğu için erişimimi tam olarak kaybetmedim ama epostamın saçma sapan bir epostayla değiştirilmiş olduğunu gördüm. Anlayamadığım şey ise hesaplarımda 2 adımlı doğrulama olmasına ve Google hesabıma erişememiş olmalarına rağmen hesaplarıma sızmış olmaları. Az önce Ubisoft ve Riot için destek talebi oluşturdum. Şimdi ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nur topu gibi RAT'ınız olmuş, hayırlı olsun.

2 adımlı doğrulama çok mühim değil. Oturumunuz açıkken çerezlerinizi çaldırmışsınız.

Öncelikle, banka kartlarınızı internet alışverişine kapatın. Tarayıcınıza kayıtlı tüm şifreleri indirip, kayıt edin. Format atın. Tüm şifrelerinizi sıfır bir mail kullanarak benzersiz şekilde değiştirin.

Nur topu gibi RAT'ınız olmuş, hayırlı olsun.

2 adımlı doğrulama çok mühim değil. Oturumunuz açıkken çerezlerinizi çaldırmışsınız.

Öncelikle, banka kartlarınızı internet alışverişine kapatın. Tarayıcınıza kayıtlı tüm şifreleri indirip, kayıt edin. Format atın. Tüm şifrelerinizi sıfır bir mail kullanarak benzersiz şekilde değiştirin.
Tarayıcımda herhangi bir şifre kayıtlı görünmüyor?
Bir de Kaspersky ile tarattığımda Trojan.MSIL.Agent diye bir dosya buldum ve sildim. Sorun geçmiş midir acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-25 120934.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-25 120934.png
    59,7 KB · Görüntüleme: 5

Geri
Yukarı