Bugüne kadar çıkan en başarısız iPhone modelleri hangileri?

Hocam kaçırdığınız nokta iPhone 11'in bugün 23K fiyatı ile fiyat performans olduğunu belirtmedim hiç kimseye de son 1 yıldır 11 tavsiye etmedim etmem diğer konularımda da S22 S23 veya başka Android telefonlar falan o paralara varken bugün alınmayacağını savunuyorum. Şunu belirtmek isterim belki hatırlıyorsunuzdur birkaç sayfa öncesinde sivri zeka arkadaşa da anlattım aynı durumu. 2019 ve 2020 yılları için o dönemki fiyatı ülkemizde 6500-7000TL arasıydı ve o dönem de ekranını kötü bulmama rağmen fiyat performanstı diyorum çünkü rakibi S20 de o paraydı ama ekran dışında IP11 donanım olsun kamera olsun üstün geliyordu. İlk 2 sene gerçekten rakibi S20'den de S10'dan da daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bakın o dönem kendi liginde fiyat performans telefonuydu bunu anlatmaya çalışıyorum. Kabul ediyorum o zamanki TR'de de 6-7k fiyatlar çok uçuk geliyordu. Mesela bugün S23'e ben fiyat performans telefonu diyorum 30k fiyatı var. Birim para olarak yüksek mi yüksek kabul edin ya da etmeyin S23 fiyat performanstır.

Hocam 2 model eskime derken sanırım modelin orijinal IOS'undan 2 versiyon sonraki iOS sürümü kullanınca bunların olduğunu belirtmişsiniz. Katılıyorum. Birden fazla işlem yaparken de ağırlaşıyor. Hatta 3 versiyon ve üstüne çıktığınızda artık bitiriyor Apple cihazı benim gözümde. Ayrıca konuyla alakasız ama ben kameralarını da bozduğundan yanayım güncellemeler ile.

Hocam düz iPhone 15 128 GB alsak 50bin TL'den fazla vermek gerekiyor, aldığın zaman 5 yıl garanti kullanabiliyorsun ama pahalı, uzun ömürlü diye pahalı diyecek arkadaşlar var aramızda.

50 bin TL ona vereceğime 29bin TL'ye S23 256 GB alırım ve geriye kalan 21bin TL'yi altına çeviririm, 5 yılda eskiyecek cihazı 3.yılında satarım üstüne altınlarını satar en baba modeli alırım.

Uzun ömür falan için haddinden fazla para vermek bana abes kaçıyor, hele ki düz model için.

Hocam düz iPhone 15 128 GB alsak 50bin TL'den fazla vermek gerekiyor, aldığın zaman 5 yıl garanti kullanabiliyorsun ama pahalı, uzun ömürlü diye pahalı diyecek arkadaşlar var aramızda.

50 bin TL ona vereceğime 29bin TL'ye S23 256 GB alırım ve geriye kalan 21bin TL'yi altına çeviririm, 5 yılda eskiyecek cihazı 3.yılında satarım üstüne altınlarını satar en baba modeli alırım.

Uzun ömür falan için haddinden fazla para vermek bana abes kaçıyor, hele ki düz model için.

Hocam yatırım olayı ayrı bir şey. S23 de kral telefon bu arada. Mesela ben Apple her sene 2 yeni model çıkarıyor diyorum tepki gösteriyorlar. Düz seriler gereksiz pahalı ve bir önceki serinin Pro modelinin Lite'ı gibi çıkıyorlar çıkmasa daha iyi bence. Ben iPhone'nunu güncellemeyen birisinin rahat 5-6 sene kullanacağını düşünüyorum. Güncellerse 3. seneden itibaren bay bay. Apple öyle bir aşıladı ki bu güvenlik güncellemelerini sanki güncel kalmayınca hackleneceksin. Bugün halen 4S iOS 9, iPhone 5 iOS10 kullanıyor. 5S ve 6 iOS 12'de kaldı hiç de öyle hack falan yemiyorlar. İnsanlar planlı eskitmeye sokuyor telefonlarını farkına varmadan. Ondan sonra yok kameram eskisi gibi çekmiyor yok yavaşladı yok pil sağlığım hızlı düşüyor ısınıyor...

Hocam baz modelde kalite düşüşünü övmemi mi bekliyorsunuz :D :D :D İşlemcisi hariç her şeyiyle XS modelinden kötü bir modeldi. LCD ekrandan bahsetmiyorum bile. Gözleri açalım biraz lütfen.

LCD ekranı kötü, bir Android telefonlardaki gibi göze kötü gelmiyor. Bu konu aşırı derecede abartıldı. 4 yıl iPhone 11 kullandıktan sonra 15 Pro'ya geçtim, ekran konusunda 60-120 Hz farkı haricinde hayatıma çok bir şey katmadı. Evet tabii ki omeled ekran daha iyi ama 11'in ekranı bu kadar gömülecek kadar kötü değil.

LCD ekranı kötü, bir Android telefonlardaki gibi göze kötü gelmiyor. Bu konu aşırı derecede abartıldı. 4 yıl iPhone 11 kullandıktan sonra 15 Pro'ya geçtim, ekran konusunda 60-120 Hz farkı haricinde hayatıma çok bir şey katmadı. Evet tabii ki omeled ekran daha iyi ama 11'in ekranı bu kadar gömülecek kadar kötü değil.

Dediklerinin aksini iddia etmedim. iPhone 11 ekranı iPhone X ekranından daha kötü sadece, tartışmaya açık bir konu olduğunu düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı