Bulk vs definasyon

aziz bugra ergun

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2 aydır fitness yapıyorum ve ilk ay normal besleniyordum. Kaslarım daha dolgun gözüküyordu fakat göğüs ve alt kısmımda elimle tutabileceğim kadar yağım var. Bu yüzden definasyona başladım ramazanla beraber. Sizce bu yararlı mı? İlk sene hep bulk yapmam gerekiyor gibi hissediyorum fakat yağım da var. Ne yapmalıyım?

Not: 15 yaşındayım, 70 kiloyum, 170 boy.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 2 aydır fitness yapıyorum ve ilk ay normal besleniyordum. Kaslarım daha dolgun gözüküyordu fakat göğüs ve alt kısmımda elimle tutabileceğim kadar yağım var. Bu yüzden definasyona başladım ramazanla beraber. Sizce bu yararlı mı? İlk sene hep bulk yapmam gerekiyor gibi hissediyorum fakat yağım da var. Ne yapmalıyım?

Not: 15 yaşındayım, 70 kiloyum, 170 boy.
Yaz geliyor diye define olabilirsin, ama yağ oranını çok düşürürsen çok küçük zargana gibi gözükürsün. Hafif çizgiler gözüksün, ama onun altına inmen gelişimini zayıflatabilir, açıkcası ben zayıfken hem kilolarım düşüyor, hemde bir miktar yağ oranı biraz daha güvende hissettiriyor. Ronnie Collenman yağ oranını yüksek tutsa bence hala ciddi manada spor yapabilirdi.

Geri
Yukarı