Bursa nasıl bir yerdir?

Fearblood03

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda aldıgım haberle hastanede devlet memuru olarak yani tıbbi sekreter olarak işim çıktı. 1+1 ev satın almayı düşünüyorum maddi durum var. Uzun araştırmalarım sonucu nilüfer çok önerildi. Görüklede ev baktım bazı emlak sitelerinden orası da nilüfere baglı ama çok önerilmedi. Bursa dogup büyümüş yaşamış birileri tavsiye verir mi? Oturacagım yerin sosyalleşebilecegim bir yer olması önemli. İnterneti çok kullanan birisiyim altyapı kalitesi olsun. İnsanları olsun. Sokakları caddeleri imkanları her şeyi sonuçta İstanbul'dan yaşadım 20 yıldan uzun süredir. Artık bıkmıştım İstanbul'dan. Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görükle'de çok fazla öğrenci var. Son yıllarda çalışan kesimin nüfusu da arttı orada. Eğlence mekanları falan da öğrenci yoğunluklu hep. Nilüfer'de Ataevler ve FSM tarafları biraz daha sakindir. Ev fiyatlarını bilmiyorum ama. FSM'nin oralarda da eğlence mekanları bolca mevcut. Mümkünse Nilüfer'den öte geçmeyin. Nilüfer sınırları içinde kalın. Genel olarak Bursa; ulaşım, eğlence ve her zevke hitap eden şeylere sahip ve değilse bile onlara çok yakın. Uzun zamandır Bursa'da yaşamıyorum ama gittiğimde merkezin biraz fazlaca Arap etkisinde kaldığını gördüm ve hiç hoşuma gitmedi. Metro da günün her saati kalabalık. Ama sanayisi ve turizmi ile sürekli para akışının da olduğu bir şehir.

Gereksiz bir not: Görükle fiber internetin ilk geldiği yerlerden biriydi Türkiye'de. Pilot bölgelerden biriydi yanlış hatırlamıyorsam. Zamanında ilk müşterilerden biri olarak 3-4 yıl kotasız, Superonline internet kullanmıştım.

Son düzenleme:
Görükle'de çok fazla öğrenci var. Son yıllarda çalışan kesimin nüfusu da arttı orada. Eğlence mekanları falan da öğrenci yoğunluklu hep. Nilüfer'de Ataevler ve FSM tarafları biraz daha sakindir. Ev fiyatlarını bilmiyorum ama. FSM'nin oralarda da eğlence mekanları bolca mevcut. Mümkünse Nilüfer'den öte geçmeyin.

Gereksiz bir not: Görükle fiber internetin ilk geldiği yerlerden biriydi Türkiye'de. Pilot bölgelerden biriydi yanlış hatırlamıyorsam. Zamanında ilk müşterilerden biri olarak 3-4 yıl kotasız, Superonline internet kullanmıştım.
Evet görüklede çok ögrenci varmış duydum. Ayrıca duyduguma göre uyusturucu ticareti baya yogun bir yermiş galiba.
Sosyalleşebileceğin bir yer arıyorsan Nilüfer doğru tercih olur. Fatih Sultan Mehmet yani fsm civarını, Ertuğrul ve Özlüce yi sana önerebilirim.
Teşekkür ederim.
Steam Community :: Strongunion^^ Eklersen detaylı şekilde soru sorabilirsin.
Ev fiyatları açısından Nilüfer pek uygun değil.
Diger ilçeleride öneren olmadı. 1+1 alıcagım için baslangıçta sıkıntı yok maddi açıdan.

Benden duymuş olmayın ama evet, o tarz şeyler çokça var. Yasa dışı madde ve diğer ''karanlık'' mevzular var. Son dönemdeki uyuşturucu ile mücadele operasyonlarından sonra durum nasıldır bilmiyorum.

Ama sokağa çıktığınızda güvenli bir yer. O bakımdan sıkıntılı değil. Önceden askeriye bakıyordu Görükle'ye. Yaklaşık 10 yıldır falan polis görev yapıyor. Nüfus da artınca, geceleri arada bir kavga falan oluyor.

Ben Özlüce'de yaşıyorum. Yaşam açısından biraz pahalı kaçıyor. Ben bundan önce Antalya'da yaşıyordum. Orası daha uygun geliyordu ama insan kalitesi açısından güzel bir yer ve çok hızlı gelişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı