Buzdolabında unutulan telefonun ekranı karıncalanıyor

sasuk

Centipat
Daha fazla  
Geçen gün telefon çok isinmisti ben de buzdolabına koydum ancak orada unuttum 20 dk falan. Telefon da 9 dereceydi. Ekran karincalandi, beyaz şeyler çıktı. 30 dereceye gelince düzeldi ama hızlı bir şekilde 2-3 kere açıp kapayinca tekrar oluyor. Bir sorun olur mu?

Normalde buzdolabına koymakta bir sorun olmaması lazım ama telefonu dolaptan çıkarınca hemen açtıysanız sorun olabilir, yani sıcaklık farkından dolayı içine nem almış olabilir. İçini açabiliyorsanız açın ve kurutun.

(Bende zamanında telefonumu buzluğa atmıştım, sonra nereye koyduğumu unuttum hatırlayana kadar 7-8 saat buzlukta kalmıştı ama bir şey olmamıştı :D.)

Normalde buzdolabına koymakta bir sorun olmaması lazım ama telefonu dolaptan çıkarınca hemen açtıysanız sorun olabilir, yani sıcaklık farkından dolayı içine nem almış olabilir. İçini açabiliyorsanız açın ve kurutun.

(Bende zamanında telefonumu buzluğa atmıştım, sonra nereye koyduğumu unuttum hatırlayana kadar 7-8 saat buzlukta kalmıştı ama bir şey olmamıştı :D.)
Ara sıra oluyor biraz soğuk maruz kalınca oluyor sıcakta sorun olmuyor

Telefonumu 2 gün önce buzdolabında unuttum yaklaşık 20 dk falan. Aldım direkt açtım ekran ilk başta beyaz cizgilerle kaplıydı sonra bunlar ısınınca gitti ama 30 derecenin her altına indiğinde telefonun ekranını hızlı bir şekilde 3/4 kere açıp kapayinca yine geliyor. Yani normalde olmuyor ama birkaç kere AC kapa yapınca tekrar oluyor. Nasıl geciririm bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen gün telefon çok isinmisti ben de buzdolabına koydum ancak orada unuttum 20 dk falan. Telefon da 9 dereceydi. Ekran karincalandi, beyaz şeyler çıktı. 30 dereceye gelince düzeldi ama hızlı bir şekilde 2-3 kere açıp kapayinca tekrar oluyor. Bir sorun olur mu?

Benim arkadaşımdada olmuştu hemen saç kurutma makinesı ile kurutmuştuk geçmişti ama siz anında yapmalıydınız.

Geri
Yukarı