C diskindeki boş alanı D diskine aktarma

IbrahimKY

Hectopat
Daha fazla  
C diskimdeki boş alanı (62.9 GB) D diskime aktarmak istiyorum fakat C diskini küçült yaptığım zaman sadece 2 GB küçültebiliyorum. C diskimdeki boş alanı D diskine başka bir yolla aktarabilir miyim?

1589375258887.png

1589375431907.png

Windows Disk Yönetimi ile küçültebilseniz bile D sürücüsünü bu şekilde genişletemeyeceksiniz. Windows Disk Yönetimi o kadar gelişmiş bir araç değil. Herhangi bir bölümün solunda ki boş alanı o bölümle birleştiremiyorsunuz. Hele arada (kurtarma bölümü) başka bir bölüm daha varsa sol-sağ fark etmez, birleştiremiyor.
Harici disk yönetim araçlarıyla belki yapabilirsiniz. MiniTool Partition Wizard gibi programlar işinizi görebilir.
Ancak C diskinizde yeteri kadar boş alan bırakın. %10-20 arası bir boş alan bırakmanız yeterli olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Disk Yönetimi ile küçültebilseniz bile D sürücüsünü bu şekilde genişletemeyeceksiniz. Windows Disk Yönetimi o kadar gelişmiş bir araç değil. Herhangi bir bölümün solunda ki boş alanı o bölümle birleştiremiyorsunuz. Hele arada (kurtarma bölümü) başka bir bölüm daha varsa sol-sağ fark etmez, birleştiremiyor.​
Harici disk yönetim araçlarıyla belki yapabilirsiniz. MiniTool Partition Wizard gibi programlar işinizi görebilir.​
Ancak C diskinizde yeteri kadar boş alan bırakın. %10-20 arası bir boş alan bırakmanız yeterli olacaktır.​

Aomei Partition Assistant güvenli mi?

Aomei kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Ancak MiniTool kullandım ve farklı senaryolarda bölme, birleştirme, taşıma vb konularda sorun çıkarmadı.​

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı