C++ GT Void ile nasıl pencere açılır?

Yeni bir QWindow oluşturup onu bir event ile çağıracaksın dostum. Qt bilmediğim için biraz dokümantasyon okuyarak bu kadarını söyleyeceğim.

C++:
int main(){
    QWindow *window_2 = new QWindow(this);
    window_2->Show();

return 0;
}
Bu yazdığım kod, bir event olmadan direkt olarak çalışacaktır ama sen düzenlersin. Teoriyi anlatmak için böyle bir kod attım. Hatta bir nesne oluştur ve QWindow sınıfından kalıtım yapıp daha da işlerini kolaylaştır. Seçim senin.

Yeni bir QWindow oluşturup onu bir event ile çağıracaksın dostum. Qt bilmediğim için biraz dokümantasyon okuyarak bu kadarını söyleyeceğim.

C++:
int main(){
    window_2->Show();

return 0;
}
Bu yazdığım kod, bir event olmadan direkt olarak çalışacaktır ama sen düzenlersin. Teoriyi anlatmak için böyle bir kod attım. Hatta bir nesne oluştur ve QWindow sınıfından kalıtım yapıp daha da işlerini kolaylaştır. Seçim senin.
@TerabyteForever hocam void işlemBasladi() { int main(){ QWindow *window_2 = new QWindow(this); QLabel *label_1 = new QLabel(this); ui->label_1.setText("İşlem başladı"); QPushButton *okbutton_1 = new QPushButton(this); ui->okbutton_2.setText("Ok"); window_2->show(); return 0; } }
nerde hata var acaba?

@TerabyteForever hocam
C++:
void işlemBasladi()
{
    int main(){
        QLabel *label_1 = new QLabel(this);
        ui->label_1.setText("İşlem başladı");
        QPushButton *okbutton_1 = new QPushButton(this);
        ui->okbutton_2.setText("Ok");

window_2->show();
        return 0;
    }
}
Nerede hata var acaba?
Bir fonksiyonun içerisine neden main() fonksiyonunu tekrar yazıyorsun ki. :D

Bir fonksiyonun içerisine neden main() fonksiyonunu tekrar yazıyorsun ki. :D
@TerabyteForever hocam bu sefer daha fazla hata veriyor void işlemBasladi() { QWindow *window_2 = new QWindow(this); QLabel *label_1 = new QLabel(this); ui->label_1.setText("İşlem başladı"); QPushButton *okbutton_1 = new QPushButton(this); ui->okbutton_2.setText("Ok"); window_2->show(); }

@TerabyteForever hocam bu sefer daha fazla hata veriyor void işlemBasladi() { QWindow *window_2 = new QWindow(this); QLabel *label_1 = new QLabel(this); ui->label_1.setText("İşlem başladı"); QPushButton *okbutton_1 = new QPushButton(this); ui->okbutton_2.setText("Ok"); window_2->show(); }
Tam program kodunu atar mısın? Bulabildiğim tüm bug'ları veya daha iyi nasıl yazılacağını söyleyeyim.

Geri
Yukarı