C# ile yazıcıdan çıktı nasıl alınır?

daghanx

Kilopat
Yer
Ermenek
Daha fazla  
İyi günler iyi çalışmalar. Amacım C# ile hazırlanmış, Windows from uygulaması üzerinden "button" ile çıktı almak.
"Textbox" a girilen değeri hazırlanmış metinin için yerleştirip çıktı almak istiyorum.
Örneğin;
Kullanıcı "textbox" a Ahmet yazacak. Button a tıkladığında "Ahmet iyi bir adamdır." yazısı yazıdan çıkacak.
Bunu yapabilmek için hangi nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumlamanız gerek işte. Yorumlamadan nasıl yazmayı düşünüyorsunuz böyle bir programı?

Madem değişkeni yazdırma hakkında bir kaynak yok, bulduğunuz kaynakları yorumlayın o halde. Madem değişkeni yazdırmak istiyorsunuz, parametre olarak o değişkeni girin.

Yorumlamanız gerek işte. Yorumlamadan nasıl yazmayı düşünüyorsunuz böyle bir programı?

Madem değişkeni yazdırma hakkında bir kaynak yok, bulduğunuz kaynakları yorumlayın o halde. Madem değişkeni yazdırmak istiyorsunuz, parametre olarak o değişkeni girin.
Arkadaşım siz bir şey bilmiyorsanız, bilmiyorum diyemez misiniz? Birisi gelir Google kullanmayı öğrenmek lazım, buraya değilde yazılımla ilgili foruma sormak lazım der, birisi çıkıp yorumlayamıyorsan nasıl yazacaksın der. Kardeşim bir şey sordum. Bilmediğim için sordum, bilen varsa bana da öğretsin istedim. Laf çok, bilgi yok. Bilmiyorsanız bilmiyorum demek bu kadar zor mu?

Arkadaşım siz bir şey bilmiyorsanız, bilmiyorum diyemez misiniz? Birisi gelir Google kullanmayı öğrenmek lazım, buraya değilde yazılımla ilgili foruma sormak lazım der, birisi çıkıp yorumlayamıyorsan nasıl yazacaksın der. Kardeşim bir şey sordum. Bilmediğim için sordum, bilen varsa bana da öğretsin istedim. Laf çok, bilgi yok. Bilmiyorsanız bilmiyorum demek bu kadar zor mu?
Peki internetten bakmaya üşeniyorum demek bu kadar zor mu?

Bu komutun bir dikdörtgen yazdırması gerekiyor.
C#:
using System.Drawing.Printing;
using System.Drawing;
class Printer
{
    static void Main()
    {
        PrintDocument PD = new PrintDocument();
        PD.PrintPage += new PrintPageEventHandler(OnPrintDocument);

try
        {
            PD.Print();
        }
         catch
        {
            Console.WriteLine("Bir hata oluştu.");
        }
         finally
        {
            PD.Dispose();
        }
    }

private static void OnPrintDocument(object sender, PrintPageEventArgs e)
    {
        e.Graphics.DrawRectangle(Pens.Red,20,20,100,100);
    }
}

Pardon ama kimse kimseye bir programın kodlarını karşılıksız atmaz. Forumdan neden bunu bekliyorsunuz anlamadım.

Son düzenleme:
Peki internetten bakmaya üşeniyorum demek bu kadar zor mu?

Bu komutun bir dikdörtgen yazdırması gerekiyor.
C#:
using System.Drawing.Printing;
using System.Drawing;
class Printer
{
    static void Main()
    {
        PrintDocument PD = new PrintDocument();
        PD.PrintPage += new PrintPageEventHandler(OnPrintDocument);

try
        {
            PD.Print();
        }
         catch
        {
            Console.WriteLine("Bir hata oluştu.");
        }
         finally
        {
            PD.Dispose();
        }
    }

private static void OnPrintDocument(object sender, PrintPageEventArgs e)
    {
        e.Graphics.DrawRectangle(Pens.Red,20,20,100,100);
    }
}

Pardon ama kimse kimseye bir programın kodlarını karşılıksız atmaz. Forumdan neden bunu bekliyorsunuz anlamadım.
Hakikatten delirmişsiniz siz. Ben kimseden benim için kod yazmasını istemedim. C# da bunun için hangi yöntemi kullanmalıyım diye bir soru sordum. Daha önce yardım isteyen insanlar için Access de SQL kodu yazdık internet forumlarında. Araştırmadığımı falan nerden çıkartıyorsunuz. Geçmiş karşıma azarlıyor sanki beni. Bilmiyorsanız bilmiyorum dersiniz arkadaşım dikkat çekmeye çalışmayın. Konu silebilsem sileceğim fakat silemiyorum. Konuya gelen mesajların konu ile alakası yok zahmet olmaz ise mod arkadaşlar konuyu silebilir mi?

Konuya gelen mesajların konu ile alakası yok.
Dostum yazıcıdan çıktı almak için nasıl bir yol izleyeceğini sormuşsun. Ben de sana Microsoft tarafından hazırlanmış resmi bir dokümanı attım. Oraya bakmak yerine bizimle tartışıyorsun. Sana yardım etmeye çalışan da kabahat. Nerede bulacaksın hazır kodu, gerçekten merak ediyorum. Kolay gelsin.

Dostum yazıcıdan çıktı almak için nasıl bir yol izleyeceğini sormuşsun. Ben de sana Microsoft tarafından hazırlanmış resmi bir dokümanı attım. Oraya bakmak yerine bizimle tartışıyorsun. Sana yardım etmeye çalışan da kabahat. Nerede bulacaksın hazır kodu, gerçekten merak ediyorum. Kolay gelsin.

Dostum ilk olarak dünkü mesajın bu değildi. CrystalDiskInfo ile ilgili bir mesaj vardı orada. Sonrasında ben başka bir konuya yazacaktı herhalde diye üstelemedim.

Dostum ilk olarak dünkü mesajın bu değildi.
Dünkü mesajım oydu. Değiştirmiş olsaydım, mesajın sol altında düzenlendi bilgisi gözükürdü. Eminim ki o attığım içeriğe bakmamışsındır bile. O attığım linke bir baksaydın, orada sana hazır kodu veriyordu.

Bak dostum, yazılım işleri öyle "bana kod verin" demekle olmaz. Kendin araştırmalı ve bulmalısın. Tamam eyvallah, foruma da sor ama cevap verene de "cahil" gözüyle bakma. Sana yardımcı olmak için yanıt atıyoruz. Ben sana yardımcı oluyorum diye paramı alıyorum? Hayır. Hem gelmiş burada kod istiyorsun, hem de kod istemedim deyip böyle yapıyorsun. Azıcık mantıklı iş yapın gözünüzü seveyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı