C ve D Disklerinde Aynı Dosyaların Olması

dangrey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben geçen gün SSD aldım ve Windows 10 kurdum. Ama bir şey fark ettim. C dosyasında olan her şey D sürücüsünde de var. Mouse uygulaması yükledim D sürücüsüne. Ama aynısı C sürücüsünde de gördüm. Aynı dosya, aynı boyut. Bu neden olur? Windows dosyaları bile aynısı var. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekküler.
Adsız.jpg
sadasd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD almadan önce kullandığınız sürücünüzde yüklü olan işletim sitemini kaldırdınız mı? Eski sürücünüzde halen bir işletim sistemi yüklü gibi duruyor. Tam olarak emin olmamakla birlikte bu duruma her iki sürücünüzde de işletim sisteminin yüklü olması sebep oluyor olabilir.

SSD almadan önce kullandığınız sürücünüzde yüklü olan işletim sitemini kaldırdınız mı? Eski sürücünüzde halen bir işletim sistemi yüklü gibi duruyor. Tam olarak emin olmamakla birlikte bu duruma her iki sürücünüzde de işletim sisteminin yüklü olması sebep oluyor olabilir.
ben klonlama yaptım hard diski SSD ye klonladım
Eski sürücünde hala bir işletim sistemi bulunmakta bu biçimlendirebilirsiniz.Iyi günler.
onca oyun indirdim STEAM dan onlar hep HDD içinde biçimlendir yapmadan başka bir yol var mı ?

Windows SSD'den başlıyor değil mi?
HDD boyutu ne kadar? Tek parça halinde mi?

SSD'ye geçtikten SSD'yi "C" , HDD'yi "E" sürücüsü olarak kullandın değil mi? Sonradan kurduğun programları hep C (SSD) ye mi kurdun?

Disk yönetiminin bir görüntüsünü atabilir misin?

ben klonlama yaptım hard diski SSD ye klonladım

onca oyun indirdim STEAM dan onlar hep HDD içinde biçimlendir yapmadan başka bir yol var mı ?

HDD'yi disk yönetiminden ikiye bölmeyi deneyebilirsiniz. Yeterli büyüklükte bir yeni birim oluşturabilirse steam oyunlarının yedeklerini oraya alırsınız. Diğer birimi de biçimlendirebilirsiniz.

Neden olduğunu bilemiyorum ama en son çare C ve D sürücülerini format esnasında biçimlendirip C ye temiz kurulum yapabilirsiniz. Sorununuz tekrar devam ederse belirtirseniz yardımcı olacaklardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı