Çalınan kredi banka kartlarını çalan kişiyi bulmak

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Az önce babamın cüzdanı çalındı. Annemin banka kartı ve babamın adına olan 2 kredi kartı çalındı. Annemin adına olan banka kartına eva üzerinden 150 TL'lik bir paket yüklemesi yapılmış sonrasında zaten kayıp ihbarında bulunup kartı kapattırdık. Harcama dekontu hala duruyor. Bu dekont üzerinden harcama yapan kişinin en azından yükleme yaptığı telefon numarasını bulmak mümkün mü acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şüpheci olduğum birkaç durum var. Bu kişiyi bulabilmem gerekli.

Yanlış bilgi
Az önce babamın cüzdanı çalındı. Annemin banka kartı ve babamın adına olan 2 kredi kartı çalındı. Annemin adına olan banka kartına eva üzerinden 150 TL'lik bir paket yüklemesi yapılmış sonrasında zaten kayıp ihbarında bulunup kartı kapattırdık. Harcama dekontu hala duruyor. Bu dekont üzerinden harcama yapan kişinin en azından yükleme yaptığı telefon numarasını bulmak mümkün mü acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şüpheci olduğum birkaç durum var. Bu kişiyi bulabilmem gerekli.

Siber suçlarla mücadele bulabilir sadece.

Anladım. Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben de kart harcama kısmından vesaire numarayı bir şek, lde görürüm diye düşünmüştüm.

Türkiye'de bile değildir. Boşuna peşinden gitmenin manası yok.

Ben de mülteci olduğundan şüpheliyim. Bunlardan kurtulmamız şart.

Mümkün ama fazla uğraşırsınız. Harcamanın yapıldığı dekontla savcılığa başvuru yapıp kart hırsızlığından dava açarsınız. Alış-veriş fiziksel olarak postan yapılmışsa işletme ile iletişime geçilip kamera kayıtlarına bakılır. Online yapılmışsa telekom sağlayıcılarıyla iletişime geçilir ve kart numarasıyla harcama yapılan telefon numarası sorgulanır. Kart sahibinin ismine ulaşılır. Ama bu kadar kısa olduğuna bakmayın minimum 2-3 hafta sürer bu süreç. Ek olarak savcı harcama tutarını göz önüne alarak sizi caydırmayı da teklif edebilir.

konunun özeti: evet yapılabilir fakat çok uğraştırır.

Böyle alelade yükleme yapıldıysa üzerine gitmekte fayda var. Hele de fiziksel yükleme gerçekleşmişse işin çok kolay.

Geri
Yukarı