Çalıntı iPhone nasıl anlaşılır?

FurkanGok

Hectopat
Arkadaşlar kısmet ise yarın ikinci el bir iPhone cihaz alacağım. Kutu fatura yok ve sahibi nakite sıkıştığında söylüyor piyasadan aşağı bir rakam veriyor.
İçime bir kurt düştü acaba çalıntı mi diye, sonra dedim ki şifresini bilmeden nasıl açacak? Hadi açtı ICloud'dan nasıl çıkacak?
Bunlar cihaz bilgisayara vs bağlanıp halledilebiliyor sanirim.

IMEI sorgusu yapacağım fakat bir şey çıkmaz ise temiz diyebilir miyiz? Ya da anlamanın başka bir yolu var mıdır?
Parayı bankadan göndermeyi planlıyorum ve açıklamasına satış için olduğunu açıkça belirtecegim. Sizce almam gereken başka önlem var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kısmet ise yarın ikinci el bir iPhone cihaz alacağım. Kutu fatura yok ve sahibi nakite sıkıştığında söylüyor piyasadan aşağı bir rakam veriyor.
İçime bir kurt düştü acaba çalıntı mi diye, sonra dedim ki şifresini bilmeden nasıl açacak? Hadi açtı ICloud'dan nasıl çıkacak?
Bunlar cihaz bilgisayara vs bağlanıp halledilebiliyor sanirim.

IMEI sorgusu yapacağım fakat bir şey çıkmaz ise temiz diyebilir miyiz? Ya da anlamanın başka bir yolu var mıdır?
Parayı bankadan göndermeyi planlıyorum ve açıklamasına satış için olduğunu açıkça belirtecegim. Sizce almam gereken başka önlem var mı?
En basitinden, anakartı değiştirildikten sonra hiçbir şekilde anlaşılamaz. Alacağınız model nedir?

IMEI sorgusu ile belli olur. Örnek veriyorum benim telefonum çalındı ve ben bunu yetkililere bildirdim. Onlar da benim telefonun imeisini çalıntı telefon olarak işaretliyor diye biliyorum.

Bizim ülkede birisi bir şeyini olması gerekenden ucuza veriyorsa onu alırsan işte sevildiğin andır. Şimdi buraya tam oturacak laf var yazamıyorum😀
Ya kardeşim mantıken birisi telefonunu neden acil diye satsın? Çok nakite sıkışan adam ilan verip alıcı beklemez gider telefonculara teklif verir en fazla verene satar. Aklı selim birinden bahsediyorum.
O insanla buluşmaya dahi gitmeyin böyle ilanları da şikayet edin.

Geri
Yukarı