Canım sıkkın

Selam, dostum. İlk önce sakin ol. Her kes bu aralar deprasyon içerikli videolar, fotoğraflar, yazılar, velhasıl kelam, paylaşımlar yaptığı için sosyal medyada dolaşmak bile moral bozmak için yeterli bir sebep. Fakat her şeye rağmen hayat akıyor ve yaşıyoruz ki, yaşamak zorundayız. Eğer okulda okuyorsan (lise anlamında) hiç okul arkadaşları mevzusuna girme. Üniversite okumuş birisi olarak okul arkadaşlarının çoğunu hiç görmeyeceğini açıkca söyleyebilirim. Sana kalan sadece sen olacaksın. Bu yüzden de arkadaşlarına değil, kendine yatırım yap. Vücuduna, beynine yatırım yap. Yeni şeyler öğren, yeni beceriler geliştir. Ne kadar bilgili ve becerikli olursan, o kadar başarılı olursun. Başarılı olursan, arkadaşların çoğalacak. Arkadaşların çoğaldığında da sıkılman imkansıza yakın olacaktır. Kısacası her şey yapmakla başlar. Sevdiğin bir işi veya ilgi duyduğun bir işi iyi yaparsan, domino taşları gibi gelir gerisi. Bir de arkadaş ortamını doğru kurmak lazım. Hep veren taraf değil de, hem alan, hem veren taraf olmak lazım. Bilgi alışverişinden bahsediyorum. Sürekli bir şey soran arkadaşlar değil de, bir konu hakkında rahatça konuşup tartışabileceğiniz arkadaşlar edinmelisiniz. Her gördüğünüz kişiye de (kız veya erkek - fark etmez) kör gibi aşık olup değer vermeyin. İnceleyin, eğer kafa yapınız uyuyorsa (arkadaş veya ilişki) konuşmaya devam edin. İlişkiyi sürdüren değil de, yöneten olun. Çok yazdığımın farkındayım, ama kendine gelmen lazım.

Örneğin kendimi ne açıdan geliştirebilirim. İleride de kafamı rahatlatacak şekilde. Vücudumu geliştiriyorum o beni bir nebze yüksekte tutuyor.

Belki biraz detay verirseniz yardımcı olabilirim.

Tamam olayı size baştan sona anlatayım bu kızın ailesi inanılmaz baskıcı benim ailem ise benim yaptığım hiçbir şeye karışmaz kızın ailesi ilişkisinin olduğunu bilmiyordu bu olaydan önce ikimizin arasında hiç sorun yoktu. Bir gün annesi gitmiş kızın telefonunun şifresini kırmış sonra benimle olan tüm mesajlarını ve sade benimle degil tüm arkadaşlarıyla olan mesajlarını ortaya dökmüş o gün cumartesiydi annesi ise mesajların hepsini cuma günü akşam görmüş cumartesi öğlen 12:30 gibi biz dışardaydık annesi ona senle akşam görüşeceğiz diye mesaj atmıştı tabii o hemen ne olduğunu anlayıp evine gitti her şeyi temizledi ama annesinde ekran görüntüleri vardı akşam 7-8 gibi onun annesi benim anneme mesaj yazdı annemde ona ikisinin yaşı sevgili olabilmek için uygun fazla baskıcısınız kızınızı kötü yetiştiriyorsunuz özgür bırakın deyince yüzüne kapadı telefonu annemin biz olaydan sonra okulda karşılaşana kadar hiç konuşmamıştık bende ona dedimki ailen sana ne dedi oda bana artık ayrılmamız gerek dedi daha hiç konuşmamışken daha ben olayın detayını bilmiyorken ben daha ne oluyor demeden bunu deyince bende bu kadar kolaymı bırakıyorsun dedim oda mecburum dedi yapacak bir şey yok anla bunu dedi agresif bir şekilde bende onun ailesini eleştirince kavga etmeye başladık aslında çok sebepsiz bir küsmeydi yapacak bir şey yok.

Örneğin kendimi ne açıdan geliştirebilirim. İleride de kafamı rahatlatacak şekilde. Vücudumu geliştiriyorum o beni bir nebze yüksekte tutuyor.
Nelere ilgin var? Futbol, bilgisayar, oyun, müzik, çizim, resim, oyunculuk, senaryo yazarlığı, şiir yazarlığı, yazılımcılık, teknik destek ve saire

Tamam olayı size baştan sona anlatayım bu kızın ailesi inanılmaz baskıcı benim ailem ise benim yaptığım hiçbir şeye karışmaz kızın ailesi ilişkisinin olduğunu bilmiyordu bu olaydan önce ikimizin arasında hiç sorun yoktu. Bir gün annesi gitmiş kızın telefonunun şifresini kırmış sonra benimle olan tüm mesajlarını ve sade benimle degil tüm arkadaşlarıyla olan mesajlarını ortaya dökmüş o gün cumartesiydi annesi ise mesajların hepsini cuma günü akşam görmüş cumartesi öğlen 12:30 gibi biz dışardaydık annesi ona senle akşam görüşeceğiz diye mesaj atmıştı tabii o hemen ne olduğunu anlayıp evine gitti her şeyi temizledi ama annesinde ekran görüntüleri vardı akşam 7-8 gibi onun annesi benim anneme mesaj yazdı annemde ona ikisinin yaşı sevgili olabilmek için uygun fazla baskıcısınız kızınızı kötü yetiştiriyorsunuz özgür bırakın deyince yüzüne kapadı telefonu annemin biz olaydan sonra okulda karşılaşana kadar hiç konuşmamıştık bende ona dedimki ailen sana ne dedi oda bana artık ayrılmamız gerek dedi daha hiç konuşmamışken daha ben olayın detayını bilmiyorken ben daha ne oluyor demeden bunu deyince bende bu kadar kolaymı bırakıyorsun dedim oda mecburum dedi yapacak bir şey yok anla bunu dedi agresif bir şekilde bende onun ailesini eleştirince kavga etmeye başladık aslında çok sebepsiz bir küsmeydi yapacak bir şey yok.
Ya, çok geçmiş olsun. Şimdi yanlış anlamayın, ama bunu okuyunca biraz empati yapmanızı isteyeceğim. Aynısı sizin başınıza gelseydi, sevdiğinizi terk eder miydiniz? Ben kendi adıma cevap vereyim, evet. Her şey dizilerdeki gibi veya okuduğumuz kitaplardaki gibi değil. Ailemiz bizi bu yaşımıza kadar büyütenler ve onlardan ayrı yaşayamayız. Çok üzücü biliyorum, ama o kız bunlara rağmen mecburum diyorsa, bulunduğu durumu ve ne kadar üzüldüğünü hayal bile edemiyorum. O derece kötü çünkü. Allah ikinize de sabır versin. Gerçekten çok üzücü bir durum. Demek istediğim biraz zaman ver. Aynı okulda okuyorsanız, okulda konuşursunuz. He, okullar kapalıysa da tatilden sonra. Veya oturduğunuz bölge yakınsa yolda denk gelirseniz, öyle konuşursunuz. Her şeyin bir çaresi var. Ama yeter ki isteyin.

Nelere ilgin var? Futbol, bilgisayar, oyun, müzik, çizim, resim, oyunculuk, senaryo yazarlığı, şiir yazarlığı, yazılımcılık, teknik destek vesaire.

Yahu, çok geçmiş olsun. Şimdi yanlış anlamayın, ama bunu okuyunca biraz empati yapmanızı isteyeceğim. Aynısı sizin başınıza gelseydi, sevdiğinizi terk eder miydiniz? Ben kendi adıma cevap vereyim, evet. Her şey dizilerdeki gibi veya okuduğumuz kitaplardaki gibi değil. Ailemiz bizi bu yaşımıza kadar büyütenler ve onlardan ayrı yaşayamayız. Çok üzücü biliyorum, ama o kız bunlara rağmen mecburum diyorsa, bulunduğu durumu ve ne kadar üzüldüğünü hayal bile edemiyorum. O derece kötü çünkü. Allah ikinize de sabır versin. Gerçekten çok üzücü bir durum. Demek istediğim biraz zaman ver. Aynı okulda okuyorsanız, okulda konuşursunuz. He, okullar kapalıysa da tatilden sonra. Veya oturduğunuz bölge yakınsa yolda denk gelirseniz, öyle konuşursunuz. Her şeyin bir çaresi var. Ama yeter ki isteyin.

Fitness la uğraşıyorum.

Nelere ilgin var? Futbol, bilgisayar, oyun, müzik, çizim, resim, oyunculuk, senaryo yazarlığı, şiir yazarlığı, yazılımcılık, teknik destek vesaire.

Yahu, çok geçmiş olsun. Şimdi yanlış anlamayın, ama bunu okuyunca biraz empati yapmanızı isteyeceğim. Aynısı sizin başınıza gelseydi, sevdiğinizi terk eder miydiniz? Ben kendi adıma cevap vereyim, evet. Her şey dizilerdeki gibi veya okuduğumuz kitaplardaki gibi değil. Ailemiz bizi bu yaşımıza kadar büyütenler ve onlardan ayrı yaşayamayız. Çok üzücü biliyorum, ama o kız bunlara rağmen mecburum diyorsa, bulunduğu durumu ve ne kadar üzüldüğünü hayal bile edemiyorum. O derece kötü çünkü. Allah ikinize de sabır versin. Gerçekten çok üzücü bir durum. Demek istediğim biraz zaman ver. Aynı okulda okuyorsanız, okulda konuşursunuz. He, okullar kapalıysa da tatilden sonra. Veya oturduğunuz bölge yakınsa yolda denk gelirseniz, öyle konuşursunuz. Her şeyin bir çaresi var. Ama yeter ki isteyin.

Maalesef çünkü ben geçen hafta başka şehre taşındım teşekkür ederim.

Geçmiş olsun dostum.

Bu kız elbet bir gün biriyle ilişki yaşayacaktır. Ve o kişi siz olmayınca da üzüleceksinizdir.
Kızın ailesinin yaptığı çok yanlış. Size tavsiyem o kızla tekrar anlaşıp uzlaşmanız.
Kızın yerinde olsaydım sizinle tekrar eskisi gibi olmaya çalışırdım. Kız direkt ailesi kızınca korkmuş belli o yüzden direkt ilişkiyi bitirmek istemiş. Kızla tekrar konuşun olmazsa da olmaz hocam çok kafanızı sıkmayın. Ama bu kız elbet biriyle ilişki yaşayacaktır. O kişi de siz olun.

Yok hiç olmuyor kabul etmiyorsa hocam arkadaş kalın. En azından biraz olsa da görüşün arada sırada.

Geri
Yukarı