Canon PowerShot SX510HS veya Samsung WB1100F

Daha önce Samsung kullanmadım ama gözü kapalı Canon önerebilirim. Nikon ile aralarındaki farkı nesiller boyu tartışabiliriz belki ama Samsung ile Canon arasında kaldıysan Canon al derim. İlk defa makine alıp fotoğraf çekmeyi öğrenmeye başlayacaksan zaten çok yüksek fiyatlı bir makine alma.

Canonun lens kalitesine çok güveniyorum, bence Canon.

Daha önce Samsung kullanmadım ama gözü kapalı Canon önerebilirim. Nikon ile aralarındaki farkı nesiller boyu tartışabiliriz belki ama Samsung ile Canon arasında kaldıysan Canon al derim. İlk defa makine alıp fotoğraf çekmeyi öğrenmeye başlayacaksan zaten çok yüksek fiyatlı bir makine alma.

Canonun lens kalitesine çok güveniyorum, bence Canon.

Samsung'un uzmanlık alanı değil fotoğraf makinesi. Canon almanı tavsiye ederim.

Sanırım bu makinelere lens takılmıyor, fotoğraf makinesi konusunda yada fotoğraf konusunda çok profesyonel değilim ama fotoğraf çekmeyi seviyorum bu 2. makinem olacak ilki Samsung St200f.

Samsung St200f'nin ekranı çatladı bir servise gösterip satmayı düşünüyorum onuda. :)

Birde fotoğraf makinesi alırken dikkat etmem gerekenler neler ?
Megapixsel fazla önemli değil önemli olan,mercek lens diye duyuyorum çevremden.
Birde optik zoom nasıl ne işe yarar ? Dikkat etmeli miyim?

Evet, megapiksel değerinden çok mercek ve lens önemli. Vermiş olduğun makinelere dediğin gibi lens takılmıyor. Zaten DSLR makine alman için 1100 TL civarlarına çıkman gerekiyor.

Dijital zoom'dansa optik zoom daha önemli senin için. Ancak 30x gibi bir değer yeterli olacaktır.

Bu tarz makineler pek uzun ömürlü olmuyor. Ben biraz daha profesyonel çekim yapmak isterim, almışken istediğim lensi takabileceğim uzun ömürlü bir makine isterim dersen DSLR'a yönelsen daha iyi olur.

Canon Eos 600D 18-55mm IS II 18MP 3.0" LCD SLR Dijital Fiyatı

Nikon D5100 18-55 DX 16.2MP 3" LCD Dijital SLR Fotoğraf Fiyatı

Sizce Canon'u mu tercih etmeli miyim? Özellik bakımından hangisi daha baskın fotoğraf makinelerinden çok fazla anlamadığım için ben karşılaştıramadım Samsung un bildiğim tek avantajı galaxy telefonumla dropbox hesabım 50 gb olacak sanırım.
Yani kısaca hangisinde özellikler daha baskın benim için karşılaştırır mısınız? Gece ve gündüz çekimleri hangisinde daha iyi hangisinde ne kadar uzağı daha net çekebilirim ne kadar mesafe ?

@Egemen aşağıdaki lenslerden hangisi daha iyi ve ikisinden hangisi diğerine göre daha uzağı çeker ?
2014-08-24 09-34-51 Ekran görüntüsü.png

2014-08-24 09-36-51 Ekran görüntüsü.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı