Canon SX510 İşimi Görür Mü?

N.K.O.W

Kilopat
Makaleler
3
Bütçem oldukça kısıtlı olduğundan bu makineyi mağazada denemiştim. Oldukça güzel. Baştan söyleyeyim, fotoğraf makineleri hakkındaki bilgim yok.

Kullanacağım yerler, fotoğraf çekimi, masa üstü çekimi (İnceleme videoları, telefon veya tabletin videosunu çekme) vs. vs.

Bu fiyatta veya bunun fiyatından daha düşük olup F/P ürünü olan cihaz var mı?

Aklıma gelmişken, 1080p video çekimi olmalı.

www.vatanbilgisayar.com: Canon Sx510 12.1 Mp 3" Lcd Ekran Dijital Fotoğraf Makinesi - Vatan Bilgisayar

16 megapiksel ve 35x zoom var. Resimde daha iyi. Video çekiminde aynı marakada ise canon daha iyi.

İnceleme videosu çekiceksen okadar zoom aralığına ihtiyacın olduğunu sanmıyorum. Çünkü bu makinelerde kullanılar sensörler çok küçük yani mercimek sensör tabiri kullanılan sensörlerdir. Ve bu sensörün küçük olması fotoğraflarada yansımaktadır ve okadar zoomlu bir fotoğraf makinesi almışken çamur gibi fotoğraf çekmek tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Benim tavsiyem söylediklerim senin için önemliyse DSLR Like makinelerden uzak durman.

İnceleme videosu çekiceksen okadar zoom aralığına ihtiyacın olduğunu sanmıyorum. Çünkü bu makinelerde kullanılar sensörler çok küçük yani mercimek sensör tabiri kullanılan sensörlerdir. Ve bu sensörün küçük olması fotoğraflarada yansımaktadır ve okadar zoomlu bir fotoğraf makinesi almışken çamur gibi fotoğraf çekmek tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Benim tavsiyem söylediklerim senin için önemliyse DSLR Like makinelerden uzak durman.
Bu kadar para verip sadece inceleme çekmeyeceğim elbette :) Her yönden iyi olmalı.

Demek istediğim zoom aralığı sadece göz boyamadan ibarettir.Her yönden iyi olmalı demişsiniz ozaman Dslr bakın onlarda sorun yaşamazsınız.
Onların fiyatları ne kadar? Profesyonel ürünlerden bahsetmiyorsunuzdur umarım. 600 TL bile bütçemi aşıyorken prof. cihaz almak yerine telefonla çekim yaparım.

600 lira dediğim cihazlar için ancak küçük bir lens fiyatıdır ve profesyonel cihazları düşünmedim bile zira onlar çok uçuk fiyatlara sahiptirler. Ama yarı profesyonel croplu bir model (APS-C sensör) işinizi görecektir tabi bu modeller bütçenizi aşmaktadır. Size önerim görünüşüne önem vermeyin teknik özelliklerine bakarak alın. Dikkat etmeniz gereken özellikler CMOS sensörler herzaman CCD sensörlerden daha iyidir. Megapiksellere aldanmayın 5 megapiksel bile gayet yeterlidir sonuçta duvar boyutunda resim bastırmıyoruz. Diyafram değeri olarak ilk önce yazılan ne kadar küçükse okadar iyi gece çekimi yapabilirsiniz.Bunlara bakarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı