Çarpım tablosu nasıl öğrenilir?

Ben konu sahibinin yerinde olsam bu mesajları okuyunca çok üzülürdüm. Bence senin matematik ile aran iyi değil çünkü çarpım tablosu yoksa matematikte öğrenemezsin. Bende senin gibiydim onun için çok iyi anlıyorum. Bunun nedeni ilkokul yıllarında yaşadığın bir travma ile veya başka bir sebep olabilir. Hiç üzülmene gerek yok. Matematik sana çok korkunç geliyor ama aslında göründüğü kadar korkunç ve zor değil. Sadece ön yargılarını yıkman gerekiyor. Sen geri zekalı olmadığına göre bu dersi anlayabilirsin. İlk önce kafadan 2'şer 3'er 4'er saymayı öğrenerek başla. Daha sonra çarpım tablosunu önüne al ve kağıda bakarak içinden ezberleyene kadar oku. Daha sonra kafandan okumaya çalış. Artık ben ezberledim diyene kadar bu şekilde çalış. İster 1 haftada öğrenirsin istersen 1 ayda ama yeter ki öğren. Daha sonrasında internetten rastgele çarpma soruları bul ve onları çözmeye başla. Çözdükçe daha iyi kavrayacaksın. Sana basit gelmeye başlayınca bakkal çarpmasını bilirsin, işte o sorulardan çözmeye başla. Böyle böyle bir şekilde öğrenirsin. Hiçbir şey için geç değil. Hatta sana matematiği öğrenmen için bir kitap önerisinde bulunmak isterim. Antrenmanlarla matematik diye bir kitap var, belki sana yardımcı olabilir. Kitap, toplama çıkarmadan başlayıp sana matematiği en kolay ve en hızlı şekilde kavramana yardımcı oluyor. Bir şeyi öğrenmek için en aşağıdan başlamak gerekiyor.

Kitap linki:

Hocam bu kitap bende var sizin gibi bilge bir kişi tavsiye etmişti. Ama okullara hazırlıktan başlamadım. İnşallah bu hafta başlayacağım. Sizin değerli vaktinizi çaldm kusuruma bakmyınız.

Geri
Yukarı