Carraro sportive 321 alınır mı?

Ozwin

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben kendime çoğunlukla şehirde nadiren çok hafif arazide veya toprak yolda kullanacağım bir bisiklet arıyordum ve Carraro sportive 321 adlı bisikleti buldum. Bu bisiklet kaldırımları rahat iner çıkar mı, bu konuda sorularım var. İncelemeleri izlediğimde lastiklerin kötü olduğunu, viteslerin ve frenlerin pek iyi olmadığını. Göbeklerin noname olduğunu duydum. Ancak bunların ileride değiştirilebileceğini düşünüyorum. Sizce bu bisiklet 6.120 TL hak ediyor mu, bisiklet ve parça önerilerine açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bisiklete biraz baktım açıkçası bana göre fiyatını hak etmiyor çünkü frenler V, vites grubu kalitesiz ve göbeklerde dediğiniz noname bu fiyatı hak etmez. Öneri olarak Btwin triban serisi önerebilirim Btwin triban 300 kullandım yarış bisikleti gibi görünebilir ancak yarış bisikleti gidonu takılmış yok bisikleti gibi bir şey bu triban 500 SE de kullandım bu tam olarak yarış bisikleti hafif ve bazı parçaları karbon. Btwin rockrider serisini de öneririm bu bisiklet türü dağ ancak bence dağ almanız daha mantıklı olur çünkü İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız yol bisikleti eziyet ayrıca dağ bisikleti ile ara sıra yolu kısaltmak için park merdivenler kaldırım gibi yerleden atlayabilirsiniz ve bu bisiklet sürmeyi daha zevkli hale getiyiryor. Eğer 2. el tercih ederseniz sıfıra alacağınız paraya çok daha iyi bisikletler var bizim ülkemizde sıfır bisiklet alınmaz çünkü sıfır satılan bisiklet markaları çoğunlıkla ucuz kalitesiz markalar ancak 2. elde daha iyi markaların eski model bisikletleri bulunur bu bisikletler o sıfır alacağınız bisikletten daha kaliteli hem de ekipmanları genellikle daha iyi oluyor.

Bisiklete biraz baktım açıkçası bana göre fiyatını hak etmiyor çünkü frenler V, vites grubu kalitesiz ve göbeklerde dediğiniz noname bu fiyatı hak etmez. Öneri olarak Btwin triban serisi önerebilirim Btwin triban 300 kullandım yarış bisikleti gibi görünebilir ancak yarış bisikleti gidonu takılmış yok bisikleti gibi bir şey bu triban 500 SE de kullandım bu tam olarak yarış bisikleti hafif ve bazı parçaları karbon. Btwin rockrider serisini de öneririm bu bisiklet türü dağ ancak bence dağ almanız daha mantıklı olur çünkü İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız yol bisikleti eziyet ayrıca dağ bisikleti ile ara sıra yolu kısaltmak için park merdivenler kaldırım gibi yerleden atlayabilirsiniz ve bu bisiklet sürmeyi daha zevkli hale getiyiryor. Eğer 2. el tercih ederseniz sıfıra alacağınız paraya çok daha iyi bisikletler var bizim ülkemizde sıfır bisiklet alınmaz çünkü sıfır satılan bisiklet markaları çoğunlıkla ucuz kalitesiz markalar ancak 2. elde daha iyi markaların eski model bisikletleri bulunur bu bisikletler o sıfır alacağınız bisikletten daha kaliteli hem de ekipmanları genellikle daha iyi oluyor.

Hocam ben Sivas gibi bir şehirde yaşıyorum ve zıplayıp atlayacağım pek yer yok ve dağ bisikletlerinin yolda yorduğunu duymuştum pek çok yerden ve ben hızlı sürmeyi severim ancak yol bisikleti alacak kadar ne hevesim ne de param var :) bu yüzden trekking hibrit veya gravel bisiklet arıyordum önce Kron TX100 v vites alacaktım çünkü çok güçlü bir vitese ihtiyacım yok ama Kron'un pek kaliteli olmadığını duymuştum bu yüzden Carraro'dan uygun fiyatlı bir bisiklet bakmaya başlayıp bunu bulmuştum.

Hocam ben Sivas gibi bir şehirde yaşıyorum ve zıplayıp atlayacağım pek yer yok ve dağ bisikletlerinin yolda yorduğunu duymuştum pek çok yerden ve ben hızlı sürmeyi severim ancak yol bisikleti alacak kadar ne hevesim ne de param var :) bu yüzden trekking hibrit veya gravel bisiklet arıyordum önce Kron TX100 v vites alacaktım çünkü çok güçlü bir vitese ihtiyacım yok ama Kron'un pek kaliteli olmadığını duymuştum bu yüzden Carraro'dan uygun fiyatlı bir bisiklet bakmaya başlayıp bunu bulmuştum.

Ben her tür bisikleti kullandım benim de bir yarış bisikleti heveseim vardı hatta bunun için 30K TL'ye yarış bisikleti parçası almıştım ancak sonradan sattım. Profesyonel yarış, yol bisikleti, dağ ve elektrikli dağ bisikletleri bunların hepsini kullandım. Bunların içinden en rahatı dağ bisikleti, yarış veya yol bisikleti almak akıl mantık işi değil çünkü benim 8-9kg cannandole Synapse Speed 2009 yarış bisikletim var üstünde bayağı kaliteli parçalar var ayrıca 20-25 kg de bir elektrikli mtb var yani emtb de elektrik kapalı olarak garip bir şekilde cannandole ile aynı performansı sergiliyorum ve bu nedenden dolayı cannandoleyi şu anda satıyorum. Size önerim dağ bisikleti almanız. Marka öneri konusuna gelirsek Kron-Mosso-carro bunlar hepsi aynı kalitede hatta aynı fabrikada üreltiğini bile düşünüyorum :). Vites bisiklette en önemli şey vites setine önem gösterin bayır performansını o belirliyor çünkü eğer düşük dişli oranına sahip bir bisiklet alırsan bayırlarda bisikleti eline alır çıkarsın ancak yüksek dişli oranına sahip bir bisiklet alırsan zamanla kondinasyonunu geliştirerek düz duvara bile tırmanırsın ayrıca fren olarak hidrolik tercih et çünkü mekanil ve v frenin devri yavaş yavaş doluyor yakında bunlar için kaliteli pabuç, balata bulunmayacak.

Bütçen ne bilmiyorum ama bende Triban 100 var, şu an kullanmayı bıraktım ama kullandığım zamanlarda oldukça memnunum. Yol bisikleti gibi bir tipi olsa da yol-şehir karışık kullanım imkanı sunuyor bana göre. İstersen bir incele.

Ben her tür bisikleti kullandım benim de bir yarış bisikleti heveseim vardı hatta bunun için 30k TL'ye yarış bisikleti parçası almıştım ancak sonradan sattım. Profesyonel yarış, yol bisikleti, dağ ve elektrikli dağ bisikletleri bunların hepsini kullandım. Bunların içinden en rahatı dağ bisikleti, yarış veya yol bisikleti almak akıl mantık işi değil çünkü benim 8-9kg cannandole Synapse Speed 2009 yarış bisikletim var üstünde bayağı kaliteli parçalar var ayrıca 20-25 kg de bir elektrikli mtb var yani emtb de elektrik kapalı olarak garip bir şekilde cannandole ile aynı performansı sergiliyorum ve bu nedenden dolayı cannandoleyi şu anda satıyorum. Size önerim dağ bisikleti almanız. Marka öneri konusuna gelirsek Kron-Mosso-carro bunlar hepsi aynı kalitede hatta aynı fabrikada üreltiğini bile düşünüyorum :). Vites bisiklette en önemli şey vites setine önem gösterin bayır performansını o belirliyor çünkü eğer düşük dişli oranına sahip bir bisiklet alırsan bayırlarda bisikleti eline alır çıkarsın ancak yüksek dişli oranına sahip bir bisiklet alırsan zamanla kondinasyonunu geliştirerek düz duvara bile tırmanırsın ayrıca fren olarak hidrolik tercih et çünkü mekanil ve v frenin devri yavaş yavaş doluyor yakında bunlar için kaliteli pabuç, balata bulunmayacak.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum sizin bu işlerden anladığınızı düşünerek sizin önerinizi merak ediyorum sizin öneriniz nedir hangi bisikleti almam lazım.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum sizin bu işlerden anladığınızı düşünerek sizin önerinizi merak ediyorum sizin öneriniz nedir hangi bisikleti almam lazım.

2. el tercih eder misin? Eğer edersen elden teslim alabileceğim illeri söyle biraz bakayım sahibindene. Sıfır olarak bir tercihte bulunamayacağım çünkü ben genellikle 2. el bisiklet alıdığım için bilgim yok ancak sıfırdan daha ucuz ve kaliteli oluyor.

2. el tercih eder misin? Eğer edersen elden teslim alabileceğim illeri söyle biraz bakayım sahibindene. Sıfır olarak bir tercihte bulunamayacağım çünkü ben genellikle 2. el bisiklet alıdığım için bilgim yok ancak sıfırdan daha ucuz ve kaliteli oluyor.
hocam iç anadolu bölgesinde her yere gidebilirim şimdiden teşekkür ederim

Geri
Yukarı