Casper Dizüstü Yüksek Fan Sesi Sorunu

NemesiS_81

Kilopat
Casper marka laptop kullanıyorum. PC'de fan sesi oyunlarda çok fazla çıkıyor, termal macun eski sayılmaz fana da baktım toz da olmamış ama oyuna falan girince 60 FPS'de çalışan oyun fan ses cikardikca 30'lara düşüyor ve fanda aşırı ses oluyor. Nedeni nedir sizce içi temiz PC'nin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper marka laptop kullanıyorum. PC'de fan sesi oyunlarda çok fazla çıkıyor, termal macun eski sayılmaz fana da baktım toz da olmamış ama oyuna falan girince 60 FPS'de çalışan oyun fan ses cikardikca 30'lara düşüyor ve fanda aşırı ses oluyor. Nedeni nedir sizce içi temiz PC'nin.
kardeşim bende casper c 700 fan ses yapıyordu bir çok casper aynı sorun var,temizleme,macun hatta fan değiştirenler var sorun çözülmüyor,ben kendim tesadüf olarak sorunun nerden kaynaklandığını buldum,casper c serisi laptop kasasında,klavye fanın üzerine baskı yapıyor fan,çözüm klavyenin kasa içindeki sabitleme vidasını söküp,klavyenin sol tarafını 1 mm kadar kaldırılınca sorun çözülüyor.diğer arkadaşlara umarım yardımcı olmuşumdur.

kardeşim bende casper c 700 fan ses yapıyordu bir çok casper aynı sorun var,temizleme,macun hatta fan değiştirenler var sorun çözülmüyor,ben kendim tesadüf olarak sorunun nerden kaynaklandığını buldum,casper c serisi laptop kasasında,klavye fanın üzerine baskı yapıyor fan,çözüm klavyenin kasa içindeki sabitleme vidasını söküp,klavyenin sol tarafını 1 mm kadar kaldırılınca sorun çözülüyor.diğer arkadaşlara umarım yardımcı olmuşumdur.
Konu baya eski hortlatmışsınız tavsiyeniz için sağolun ancak cihazı çoktan sattım ve masaüstüne geçtim şuan kafam rahat :D

Kardeşim bende Casper C 700 fan ses yapıyordu birçok Casper aynı sorun var, temizleme, macun hatta fan değiştirenler var sorun çözülmüyor, ben kendim tesadüf olarak sorunun nereden kaynaklandığını buldum, Casper C serisi laptop kasasında, klavye fanın üzerine baskı yapıyor fan, çözüm klavyenin kasa içindeki sabitleme vidasını söküp, klavyenin sol tarafını 1 mm kadar kaldırılınca sorun çözülüyor. Diğer arkadaşlara umarım yardımcı olmuşumdur.

Cidden işe yarıyor mu eğer yarıyorsa lütfen detaylı bir şekilde anlatır mısınız?

Yeni bir Casper C400 kullanıcısı olarak benim de çok mağdur olduğum bir konu bu ve evet, bu klavye gevşetme olayı faydalı oluyorsa çok minnettar olurum şahsen.

Geri
Yukarı