Casper Excalibur bilgisayar bozuldu

Lorena

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,
Eşimin Casper Excalibur oyun bilgisayarı bozuldu. Bilgisayara gece güncelleme gelmiş yapmış ve kapatmış. Sabahtan beri bilgisayar aşırı yavaş açılıyor ve açtıktan sonra 15 dk siyah ekran kalıyor öyle masaüstü geliyor. Bunu biraz Google'da gezinip Explorer hatası olarak öğrendim ama Görev Yöneticisi'ni ne yaparsak yapalım açamıyoruz. Tıklayınca çok uzun süre bekletiyor ve izin yok vs. Bir uyarı çıkıyor.
Bilgisayarı sıfırlamak istedik. Sıfırlama butonuna basınca ayarlar ekranı donuyor ve asla sıfırlamıyor. Yeniden başlatma seçenekleri gibi bir şey vardı. Onu denedik. Güncellemeleri kaldır, sistem geri yükleme, bilgisayarı sıfırlama gibi tüm seçenekleri denedik. Hepsinde bir sorundan ötürü kaldırılamadı yazdı.
Bilgisayar daha 35 günlük. Tek yaptığımız Steam'den oyun indirip oynamaktı. Bu sorunlar nasıl çözülür mutlaka servise mi vermeliyiz? Teknik anlamda hiçbir şeyden anlamıyoruz o yüzden bu kadar anlatabildim umarım anlayan birileri yardımcı olur...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeniden merhaba bu videoyu izliyorum bios için bir tuşa basmaktan falan bahsediyor ama bunları detaylı araştırmam gerekiyor mu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de yukarıda attığım videoda iso dosyasını usb ye atın diyor o yüzden onu yeniden indirmeye başladım 6gb bir dosya
Evet, o video işine yarayabilir.

@OmerBRN sorun değil siz de kusura bakmayın gerildim biraz.

Keyi bulmanıza gerek yok. OEM key ise anakartı değiştirmediğiniz sürece kod çalışır. Eğer hangisi olduğunu bilmiyorsanız CMD'yi açıp slmgr -dli yazıp öğrenebilirsiniz diye biliyorum oem mi retail mı olduğunu.
Önemli değil hocam :).

indirememişim
dosyalardan birini indirmek için 7 gün zaman kaldı diye görünüyor
Dosyaların hangisi 1 hafta kaldı olarak gözüküyor? windows 11mi windows 10 mu?

Önemli değil hocam :).

Dosyaların hangisi 1 hafta kaldı olarak gözüküyor? Windows 11mi Windows 10 mu?

Windows 11, elimdeki anahtar (buldum o komut istemcisi şeyiyle) 11 olduğu için onu indireyim diye düşündüm. Arkadaş gerek yok demişti ama videoda ISO dosyası diyor diye indireyim dedim

Hocam 2 tane yapma yolu var ben diğerini anlattım size ikisi de aynı ama size kalmış.
Hocam onu da bu videodaki gibi aptala anlatır şekilde anlatan bir kaynak varsa öyle yapayım. Çünkü bu inmek bilmedi. 6gb o kadar büyük bir dosya mı böyle inmiyor anlamadım ya da bizim bilgisayarda o windows şeyleri bozuk diye mi böyle oluyor?

Acaba bir de emeğinin karşılığı mukabilinde online danışmanlık vererek bu işten bizi kurtarabilir bir arkadaşımız var mıdır, mesaj atmaya çalıştım ama mesaj atılmıyor bu sitede galiba

Hocam yalnızca zevkine bildiğim şeyleri ihtiyacı olan kişilere anlatan biriyim ben danışmanlık vs. bilmem.
Anlıyorum hocam çok teşekkür ederim ancak benim bu işi becerebileceğime hiç inancım yok, istiyorum ki bilen bir arkadaşımız bağlansın bilgisayara ya da telefonda anlatsın öyle yapayım saçma sapan bir sonuç elde edeceğimi düşünüyorum bu şekilde, parça çalınması korkusuna bilgisayarcıya da götürmekten vazgeçtim

Cidden bu bilgisayarda bir saçmalık olmuş, Windows 11 saatlerdir bekletiyor inmiyordu benim macbooka 20 dakikada indi. Buradan alıp o bilgisayarda işi halletmeye çalışacağım

Son düzenleme:
Hocam cidden çok kolay bir şey bilgisayarcıya götürürseniz boşa para alır bence kendiniz yapabilirsiniz ben 5 6 kere format attım böyle hiç sorun yaşamadım.

Anlıyorum hocam çok teşekkür ederim ancak benim bu işi becerebileceğime hiç inancım yok, istiyorum ki bilen bir arkadaşımız bağlansın bilgisayara ya da telefonda anlatsın öyle yapayım saçma sapan bir sonuç elde edeceğimi düşünüyorum bu şekilde, parça çalınması korkusuna bilgisayarcıya da götürmekten vazgeçtim.

Cidden bu bilgisayarda bir saçmalık olmuş, Windows 11 saatlerdir bekletiyor inmiyordu benim macbooka 20 dakikada indi. Buradan alıp o bilgisayarda işi halletmeye çalışacağım.

Eğer MacBook'da yapacaksanız tabii ki onda da yapılır ama onda Technopat'ın videosundaki yolu yapmanız gerekir benim söylediğim sadece windowsda oluyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı