Casper Excalibur G870 sıcaklık değerleri normal mi?

Horizon_20

Picopat
Casper Excalibur G870 model laptopa sahibim.
15 dakikalık CPU-Z stress testi sonucunda ișlemcim 84 dereceye çıkiyor.
15 dakikalık FurMark stress testi sonucunda ekran kartım da 64 dereceye ulaşiyor.
Bu değerler normal mi?
İşlemci= i5-12450H
Ekran kartı= RTX 4060.

Laptopu almadan önce herkes çok ısınıyor diye önermemişti.

15 dakikalık FurMark stress testi sonucunda ekran kartım da 64 dereceye ulaşiyor.
Bu değerler normal mi?
İşlemci= i5-12450H
Ekran kartı= RTX 4060.

Ekran kartı normal, işlemci sınırın biraz altında. İyi bakmanız lazım Excaliburların genel olarak malzeme kalitesi vasat.

Bu değerler normal mi?
İşlemci= i5-12450H
Ekran kartı= RTX 4060.

Hocam excalibur laptoptan çok fazla soğutma performansı beklemeyin. 90lara çıkmadığına şükrederdim 😀 Ama ekran kartın normal.

Bu değerler normal mi?
İşlemci= i5-12450H
Ekran kartı= RTX 4060.

Hocam şimdi anlatayım eğer laptopu yeni aldıysan ben 2020 de Excalibur G770 aldım sıcaklık değeri normaldi fakat malzemesi aşırı kalitesiz 2 sene içinde fanlar kendi kendine bozuldu servise yolladım servise format atılmasını onaylamadıgımı arızayı çözüp yollamalarını istedim fakat laptopu geri aldıgımda ne fan onarılmıştı ne de formatsız döndü tek çalınacak saglam SSD kalmıştı ömrünün %93'ten 85'e düştügünü gördüm hiçbir format da bu kadar düşmez mailden hırsız olduklarını belirtmeme ragmen umursanmadı ve engellendim yani diyebilecegim tek şey laptopun yeniyse 14 gün dolmadan iade etmen.

Bu değerler normal mi?
İşlemci= i5-12450H
Ekran kartı= RTX 4060.

Altında soğutucu ya da stant kullanıyor musunuz?

G870'in aynı işlemci fakat RTX 4050'li versiyonuna Windows kurdum cihaz sıfırdı, hayatımda ilk kez sıfırdan kurulum ve Driver'ları güncelleme sırasında fan sesi duymadığım bir laptop gördüm. Casper'ın genel anlamda iyi bir modelini duymadım ancak G870 sıcaklıklar konusunda beni şaşırttı. Benim TUF ile kıyaslanırsa özellikle işlemci bence kabul edilebilir sıcaklıkta kalmış ki i5 12. nesil mobil işlemcilerde ısınmaya oldukça yatkın.

G870'in aynı işlemci fakat RTX 4050'li versiyonuna Windows kurdum cihaz sıfırdı, hayatımda ilk kez sıfırdan kurulum ve Driver'ları güncelleme sırasında fan sesi duymadığım bir laptop gördüm. Casper'ın genel anlamda iyi bir modelini duymadım ancak G870 sıcaklıklar konusunda beni şaşırttı. Benim TUF ile kıyaslanırsa özellikle işlemci bence kabul edilebilir sıcaklıkta kalmış ki i5 12. nesil mobil işlemcilerde ısınmaya oldukça yatkın.

Fan sesini kendin ayarlayabiliyorsun zaten.

Fan sesini kendin ayarlayabiliyorsun zaten.

Hocam hani kurulum sırasında sürücüler olmadığı için cihaz kafasına göre fan çalıştırıyor falan ya, ek olarak benim laptopta da ayarlıyorsunuz ancak sıcaklıklar Nirvana oluyor. Cihaz iyi alın demem ancak ısınma konusunda Casper gibi bir markaya göre oldukça başarılı. Cihaz otomatik fan ayarında da oldukça sessiz, fanı sessiz olduğu halde serinde çalışan aynı fiyatta cihaz var ise buyurun belirtin.

Geri
Yukarı