Casper Excalibur G911 vs Monster Tulpar T7 v25.1.2

Bütçe
24.300

Kaan.A

Femtopat
Arkadaşlar yakın bir zamanda üst düzey bir Gaming laptop almayı planlıyorum ve başlıktaki iki model arasında kaldım. Hangisine içim sinmeye başlasa diğeriyle ilgili okuduğum bir blog, yorum veya izlediğim bir video yine kafamı karıştırıyor. Monster'da teknik servis, ekran büyüklüğü ve tazeleme hızı gibi avantajlar varken Casper Excalibur'da ise 2.5k ekran ve daha iyi bir fan sistemi gibi artılar sağlıyor ve ikisinin de fiyatları aynı. Deneyimi olup da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cevap verirse sevinirim.
Arkadaşlar yakın bir zamanda üst düzey bir Gaming laptop almayı planlıyorum ve başlıktaki iki model arasında kaldım. Hangisine içim sinmeye başlasa diğeriyle ilgili okuduğum bir blog, yorum veya izlediğim bir video yine kafamı karıştırıyor. Monster'da teknik servis, ekran büyüklüğü ve tazeleme hızı gibi avantajlar varken Casper Excalibur'da ise 2.5k ekran ve daha iyi bir fan sistemi gibi artılar sağlıyor ve ikisinin de fiyatları aynı. Deneyimi olup da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cevap verirse sevinirim.
Bu arada bahsetmeyi unutmuşum casper excalibur modelinin RTX3060, 16gb ram ve 1TB SSD olan serisini alacağım.

Buna bak Casper çöp Monster ise Omen 17 varken alınmaz:
Peki ne gibi artıları olduğunu anlatabilir misin?

Peki ne gibi artıları olduğunu anlatabilir misin?

Ekran kartı olarak Monster'dan farkı yok. MUX olarak da yok. Malzeme olarak görecelidir bence Omen daha güzel. Görünüş de göreceledir Omen daha sade iken Monster abartı. Soğutma olarak Omen çok üst seviyelerde. Ayrıca yazılımsal olarak Omen gayet iyi.

Ekran kartı olarak Monster'dan farkı yok. MUX olarak da yok. Malzeme olarak görecelidir bence Omen daha güzel. Görünüş de göreceledir Omen daha sade iken Monster abartı. Soğutma olarak Omen çok üst seviyelerde. Ayrıca yazılımsal olarak Omen gayet iyi.
Biraz baktım ve gelen adaptörü çk büyük ve kaba buldum. Bunun yanında birkaç sprum var ama mesela klavye konusunda monster için konuşursak steelseries yazılımını indirerek tüm tuşlara tek tek atama yapılabiliyor veya control center ile birçok şey ayarlanabiliyor omen'da böyle bir şey var mı? Bir de teknik servisi, garantisi ve 6 aylık bakım gibi konular omen'da nasıl bilginiz varsa anlatabilir misiniz?

Biraz baktım ve gelen adaptörü çk büyük ve kaba buldum. Bunun yanında birkaç sprum var ama mesela klavye konusunda Monster için konuşursak SteelSeries yazılımını indirerek tüm tuşlara tek tek atama yapılabiliyor veya Control Center ile birçok şey ayarlanabiliyor Omen'da böyle bir şey var mı? Bir de teknik servisi, garantisi ve 6 aylık bakım gibi konular Omen'da nasıl bilginiz varsa anlatabilir misiniz?

Omen'in yazılımı en iyilerden diyebliirm. Adaptörü gerçekten W değeri olarak çok yüksek değerler sunuyor. Diğer markalar gibi 190-200W koyup ucu ucuna yetirmiyor.

Omen'in yazılımı en iyilerden diyebliirm. Adaptörü gerçekten W değeri olarak çok yüksek değerler sunuyor. Diğer markalar gibi 190-200W koyup ucu ucuna yetirmiyor.
Anlıyorum hem büyük hem işlevli yani duchxyxbxmcu. Yazılımına bakacağım bu arada teşekkürler.
Biraz araştırdım ve kafama oldukça yattı. Sadece tek bir sorum var ve biraz araştırsam da bulamadım. Monster ve casper bilgisayarlarına 6 ayda bir ücretsiz bakım imkanı veriyor bunun gibi bir hizmet omen'da var mı?

Son düzenleme:
Anlıyorum hem büyük hem işlevli yani duchxyxbxmcu. Yazılımına bakacağım bu arada teşekkürler.

Biraz araştırdım ve kafama oldukça yattı. Sadece tek bir sorum var ve biraz araştırsam da bulamadım. Monster ve Casper bilgisayarlarına 6 ayda bir ücretsiz bakım imkanı veriyor bunun gibi bir hizmet Omen'da var mı?

Bilmiyorum hocam ancak bakımı sen de C ok basit bir şekilde yapabnilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı