Elektronik Casper Excalibur i5-12450H 32GB RAM 1TB NVME SSD GEN4 8GB RTX4060 27.999 TL

Fiyat harika. Bos yere kimse dır dır etmesin. 2 ay kadar önce 24000 TL'ye 3050 aldım. İhtiyacım olsa gözü kapalı yumulur idim. Yok Casper yok Türk malı yok bedava verseler almam vs diyenler in ya parası yok alacak ya da yeni cihaz almislar pişman likdan boyle konusuyorlar. Hiç olmadı 15 sene geriden geliyorlar kafa hala orada kalmis. 10 numara fiyat. Hayırlı olsun alana.

Ben Casper'ı çoğu yerde yeterince gömdüm zaten, bu konuda öneri belirtmeme sebebim de bu fiyata zaten alternatifi bulunmaması fakat gene de bana göre tercih etmek pek doğru kalmıyor. Ha bütçen hiç artmiyordur, performans istersin söylenecek söz yok.

4060 dışında bu nesilde desktop performansi verebilen model yok.
Mesela ASUS TUF al denilse bile 512 GB SSD'li 16 GB RAM'li 4060 modeli 38k. Yani 10k fark var çok ciddi bir rakam. İlandaki modelde bir de 1TB SSD ve 32 GB RAM var. Eleştirininde o 10k farkına göre yapılması gerekiyor bence benim kastettiğim oydu. Beni mağdur eden bir markaydı eskiden buna rağmen söylüyorum yani. Türkiye'de laptop garantisinde şahsen şu an iyi olan bir marka olduğunu da düşünmüyorum. Hepsi tüketiciye atıyor her şeyi.

Rakip firmalara yatırım her zaman tüketici yararına. Tekel olduklarında zamanındaki Intel gibi her nesil aynı işlemciyi parlatıp yeniymiş gibi 2 kat fiyatla sunarlar. AMD geldi her sezon yenilik var.

Son düzenleme:
27.764 TL'ye alınan 4060 laptoptan bir şey beklemek hata zaten ne kadar ekmek o kadar köfte. Adamlar ekran kartını 4060 koyup kaliteden kısmışlar. Alan kişilerin bazıları leş bazıları iyi diyor yani beklentiye göre değişir. Ben ne alsam beklentiye giren biri olduğum için önermezdim şahsen.

Son düzenleme:
27.764 TL'ye alınan 4060 laptoptan bir şey beklemek hata zaten ne kadar ekmek o kadar köfte. Adamlar ekran kartını 4060 koyup kaliteden kısmıslar. Alan kişilerin bazıları leş bazıları iyi diyor yani beklentiye göre değişir. Ben ne alsam beklentiye giren biri olduğum için önermezdim şahsen.
Performans farkı da var, yani 28K zaten bence olması gereken fiyat ama bunu 140W Gpu'ya sahip laptoplara benzer fiyattan satan Casper'ı şahsen değil, komple önermek hata olur bu fiyat için beklentiye göre değişir. Ben laptop aldığımda 4060 laptoplar 30K falandı bu modelde o zamanlarda 28K 29K civarı fiyatlardaydı. 8 9 ay önce.

Arkadaşlar bakın, anlıyorum paranız az -benim de az- ama lütfen artık kalitesizliği tescillenmiş Casper'i savunmayın. Zaten paranız sınırlı, biraz daha biriktirin gidip en azından sorunu az bir bilgisayar alın.

Yani burada kimse Casper'i rengini beğenmediğinden ötürü önermemezlik etmiyor ki; tecrübe etmiş, bilgisi yüksek olan insanlar yorum yapıyorlar.

Teknoloji şans işidir fakat Casper alanların biraz daha fazla şansa ihtiyacı var. 30 yıldır bilgisayar kullanan biri olarak diyorum. Çok fazla dizüstü ve masaüstü Casper bilgisayar kullandım. Uzun süre düzgün çalışanı da gördüm, sorunlu çalışana da şahit oldum. Sizin nasibinize nasıl denk gelir bilemem ama malzeme kalitesi kötü maalesef. Bunu söylemek üzüyor olsa da bu böyle.
Bilgisayar konusunda türk mallarından uzak durun derler (Casper,turbox v.s)
Televizyon konusunda türk mallarından uzak durun derler (Vestel,Onvo v.s)

Ülkemiz insanlarının bu tarz ürünlere ihtiyacı olduğu zaman bu Markalar tercih sırasında en başta olmalıydılar. Olması gereken buydu çünkü bunlar bizim markalarımız. Ama maalesef tam tersi bir durum söz konusu ve bu üzüyor.

Arkadaşlar bakın, anlıyorum paranız az -benim de az- ama lütfen artık kalitesizliği tescillenmiş Casper'i savunmayın. Zaten paranız sınırlı, biraz daha biriktirin gidip en azından sorunu az bir bilgisayar alın.

Yani burada kimse Casper'i rengini beğenmediğinden ötürü önermemezlik etmiyor ki; tecrübe etmiş, bilgisi yüksek olan insanlar yorum yapıyorlar.
Ben Casper'ı savunmam bu arada ama bu yorum yanlış, ne kadar bilgili kişiler olsa bile teknoloji o kadar hızlı güncelleniyor ve değişiyor ki, bilinen gerçekler dediğimiz şeyler eskiyiveriyor. Bana kalırsa teknolojinin en hızlı geliştiği ve devrimsel şeylerin çıktığı dönemlerden geçiyoruz. Ha bunun Casper ile bir alakası var mı ? Bence de yokta bu kadar büyük bir teknoloji forumunda daha neler neler önerecekler, Casper'ın ise az para ile alakasının olduğunu sanmıyorum çünkü yukarıda da dedim. Bu laptopun fiyatı hep 27 28K olmalıydı Casper bunu neden diğer 4060 laptopların fiyatına yakın sattı anlamadım. Global markaların kaslarıyla vs. karşılaştırılacak bir model değil.
Teknoloji şans işidir fakat Casper alanların biraz daha fazla şansa ihtiyacı var. 30 yıldır bilgisayar kullanan biri olarak diyorum. Çok fazla dizüstü ve masaüstü Casper bilgisayar kullandım. Uzun süre düzgün çalışanı da gördüm, sorunlu çalışana da şahit oldum. Sizin nasibinize nasıl denk gelir bilemem ama malzeme kalitesi kötü maalesef. Bunu söylemek üzüyor olsa da bu böyle.
Bilgisayar konusunda Türk mallarından uzak durun derler (Casper, Turbox vs)
Televizyon konusunda Türk mallarından uzak durun derler (Vestel, Onvo vs)

Ülkemiz insanlarının bu tarz ürünlere ihtiyacı olduğu zaman bu markalar tercih sırasında en başta olmalıydılar. Olması gereken buydu çünkü bunlar bizim markalarımız. Ama maalesef tam tersi bir durum söz konusu ve bu üzüyor.

Güzel yorum, yine de oraya yerli malı takıntısı olan ailelere Vestel'in önerildiğini unutmamak lazım TV kısmında. Hatta 20 yıllık bir Vestel TV, 10 yıllık bozulmadan çalışan Casper monitörümüz vardı. Gelde aileyi ikna edip yabancı marka aldır, sonuç olarak tercih eden ben bayağı insan olduğunu düşünüyorum yerli markaları. Ama biz çoğu üründe yabancılaştık maalesef (benim zorumla), maalesef diyorum çünkü yerli marka ürünlerde biz bir mağduriyet yaşamadığımız için gereksiz onları yabancı markalara yönlendirmiş gibi hissettim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı