Casper Excalibur İşlemci limiti nasıl kaldırılır?

SUBMITTER

Hectopat
Daha fazla  
1715784105148.png

3 tane throlling birden yiyorum. Bunu nasıl kaldırabilirim?
@erengore hocam siz bilgiliymişsiniz, bu konuda yardımcı olur musunuz?

CPU: 12th Gen Intel i7-12650H (16) @ 4.600GHz | GPU 1: NVIDIA GeForce RTX 3050 Mobile

Boştaki değerin düşük olması yük altındaki 95+ derece sıcaklığı sahte/hatalı yapmaz; Casper marka üründe limiti kaldırmaya çalışıp daha kötü bir durumla karşılaşma olasılığız çok yüksek.

Boştaki değerin düşük olması yük altındaki 95+ derece sıcaklığı sahte/hatalı yapmaz; Casper marka üründe limiti kaldırmaya çalışıp daha kötü bir durumla karşılaşma olasılığız çok yüksek.
Hocam çekirdek başına değer her zaman 70 C civarlarını geçmiyor ve yük altına biner binmez artmıyor. Aynı şekilde diğer bilgisayarımda işlemci 10. saniyeden sonra ısınmaya başlıyor. Bunda ise anında 90'a çıkıyor. Ben bunun bilerek ayarının bozulduğunu düşünüyorum bu arada hakkaten dediğiniz doğru. Herşeyi en yükseğe çektim bir anda performans daha da düştü. Linuxta ise böyle bir sorun yok. İşlemci windowsta 80 W çekerken linuxta adaptörün tam kapasitesi olan 150 W rahat çekiyor. Performans çekirdekleri full hızında çalışıyor. Yazılımsal olarak gücünü acayip kısıyorlar.

150 Watt.

@erengore yardıme debileceğiniz bir durum var mı hocam? Yoksa sileceğim Windows'u.
MMIO hizasındaki kutuyu tikleyin.
Disable Controls tikini kaldırın ve 200 200 ayarlayın sırayla. PL4'te sağdaki kutuya 1023 değerini girin. Apply'a basın. Bu çözmezse bir şey çözmez şu an.

Geri
Yukarı