Casper Format Sorunu

ali1988

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim casper nirvana nb 15.6 notebook'um var. Format atılamıyor. Bende F2 ye basarak BIOS a girdim düzelttim artık atılabiliyor ama win7 atarken takıldı kaldı. Bende yeniden başlattım. Bilgisayar artık hiç açılmadı. Sadece bios'a giriyor CD ile format atmak istiyorum. BIOS CD'yi okumuyor.

Normalde pc okuyor ama bios cd romu görmüyor. Bende cd ile format değilde USB ile format atmak istedim. Benim orjinal win8 cd'im var. Onu başka pc'ye kopyaladım. İso formatına çevirdim. Program sayesinde USB ye NTFS formatında yazdırdım. Neyse çalıştı disk seçme yerine geldim diyorki :WİNDOWS YÜKLENEMEZ GPT BÖLÜMÜ STİLİNDE!

Sonra Gparted ile hallettim. Artık o sorun yok ama şimdi yükleniyor %50 de windows yüklenemiyor. Dosya eksik felan diyor. Kaç kez tekrar yazdırdım. Aynı hatayı alıyorum. Tek win8 dosyalarında değil vista-xp gibi cdlerdede aynı hatayı alıyorum. RAM çıkar dediler TEK SLOT 4GB ram var. Cıkarsam RAM'siz pc çalışmıyor.

İki USB tak dediler. Yine olmadı. Artık bir şey söyleyin, çözeyim şu sorunu lütfen. 1 haftadır bekliyorum, olmuyor. Yardım edin!!!

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Seni tebrik ediyorum çok sabırlısın.
2. Beğeniyi hak ediyorsun.
3. Bilgisayarın UEFI.
4. UEFI bilgisayara Windows 7 kurmak için profesör gibi bir şey olmak gerekiyor.:D
5. GParted ile UEFI modda GPT diski MBR olarak biçimlendirmek bir işe yaramaz. Sonuçta UEFI.:neo:
6. Bunun yerine format diskinden Shift + F10 ile CMD yi açarak diskpart yazıp diski seçip clean yapıp disk bölümünden yenileye basman gerekir. Sonra diske olduğu gibi tıklayıp o bölümlemeyi zaten kendisi yapacak.
7. 6. uzun oldu biliyorum.:D
8. Eğer hala olmuyorsa Ubuntu yu bir CD ya yazıp kurulum yap.
9. Masaüstü geldi ise Windows CD sini takıp 6. maddede yaptığını tekrarla bu sefer de olmazsa benim veya senin bilgisayar bir anormal.
10. Bu şekilde anlatmamın sebebi hastayım, ilaç alınca sonuç bu şekilde oluyor.:uyan:

Arkadaşım çok teşekkürler sorunu çözdüm.
1-)Gparted ile HDD GPT den MBR oldu. (GPT stilinde hatası gitti)
2-)USB 'yi başka çalışan bir Pc'ye taktım NTFS türünde varsayılan biçimde biçimlendirdim.(Windows dosyaları kopyalayamadı dosya eksik hatası gitti.)
3-)Orijnal win8 CD'sini çalışan PC'ye taktım içindekileri bir klasöre kopyaladım
4-)POWERISO programıyla dosyaları ISO formatına çevirdim.
5-)ISO dosyasını Program yardımıyla USB ye Bootable ettim.
6-)BIOS ayarlarında Secure bootu disable ettim.
7-)BOOT sıralamasına 1. olarak USB yi 2. olarak HDD yi aldım
:cool:Format menüsü geldi.
9-)Tüm diskleri sildim yeni 500GB lık ayrılmamış bir disk biçimlendirdim.
10-)MUTLU SON... OLDU...
11-)Bende hata verme sebebi USB'yi NTFS şeklinde biçimklendirmemem olmuş... Neyse bilgisayarıma kavuştum....

Arkadaşlar Casper marka Win 7 işletim sistemine sahip dizüstü bilgisayarım var. Format atmak istedim. Casperin bana vermiş olduğu orjinal ürün kurtarma diskini deniyorum olmuyor. Şöyle bir hata veriyor:

diski çıkartıp bilgisayarı açmaya çalışıyorum. o zaman da şöyle bi yazı çıkıyor:
"BOOTMGR eksik
Yeniden başlat:ctrl+alt+del"

Çözümü için yardımcı olabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı