Casper Laptop Sebepsiz Isınma Sorunu

Muhtemelen arkada CPU yiyen bir uygulama var banada olmuştu.
Eğer öyle bişey olsa tüm oyunlarda olurdu sanırım ama bu eskiden 60 fps aldığım oyunların yarısında oluyor.
arkasını açıp bir bakacağım ama şu formatı nasıl temiz atabilirim direk herşeyin silindiği şekilde videolardakinin aynını yaptım anca format çok hızlı bitiyor bazı eski dosyalar kalıyor ve windows lisans key istemiyor sanırım temiz kurulum yapmıyor

Casper bu hocam ısınması çok normal. Sürekli bakımlarını iyi yapıp altına güzel bir soğutucu koyarsan belki seni biraz idare edebilir.

İçini açtım temizledim macunladım ama hala aynı. Ancak hala format soruma cevap gelmedi ben o yüzden olduğunu düşünüyorum yani format %100 temizlemiyornasıl yaparım videolara baktım olmuyor lisans key bile istemiyor

@Murat5038 Dediğiniz şeyleri yaptım işe yaramadı son çare olarak temiz format attım ancak işe yaramadı. Gta 4, Fortnite, lol gibi oyunlarda 20 fps alırken bioshock infinite de ultra ayarlarda 55 fps alıyor hala anlayamadım sorununu neden olabilir? Neden bazı oyunlar kasmaz iken bazıları acayip kasıyor ?
İlk olarak bu zamana kadar neredeydiniz? Sonrası size format atın denilmedi neden attınız?
Format sonrası dediklerimi yapın ve istediğimi de vermemişsiniz onu verin.

İlk olarak bu zamana kadar neredeydiniz? Sonrası size format atın denilmedi neden attınız?
Format sonrası dediklerimi yapın ve istediğimi de vermemişsiniz onu verin.
Ekran Alıntısı.PNG

Diğer çözümler işe yaramadı. Umarım doğru testi yapmışımdır çünkü ilk defa kullanıyorum bu programı. Testi başlatmadan önce GPU kullanımı %8 falan idi başlatınca %100 oldu gerçi ben bilmiyorum siz anlarsınız.

Doğru değil çünkü okumuyorsunuz yazılanları. Rehber diyorum gidiyorsunuz kafanıza göre program kullanmaya çalışıyorsunuz.

Yaramadığını format atmadan önce söyleyecektiniz.
Dediğiniz rehberde ki programı indirdim önerilen ayarları yaptım ancak işe yaramadı bu aida64 ü ise siz önerdiniz kafamdan bulmadım.
MBAM da yükledim pc temiz çıktı

Son düzenleme:
Dediğiniz rehberde ki programı indirdim önerilen ayarları yaptım ancak işe yaramadı bu Aida64'ü ise siz önerdiniz kafamdan bulmadım.
Okumadığın oradan anlaşılıyor işte. Rehberde sadece indir mi yazıyor kafana göre yap mı yazıyor orada? Bench testi mi yap yazıyor orada?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı